Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.20 14:52

Baigė tirti bylą: žmonės buvo verčiami gabenti narkotikus skrandyje

Šiaulių apygardos prokuratūra baigė tirti ir teismui perdavė 24 tomų baudžiamąją bylą dėl prekybos žmonėmis, kurie buvo verčiami įvairiais būdais, net skrandžiuose, gabenti narkotikus.

Byloje kaltinimai pareikšti keturiems žmonėms – trys iš jų šiauliečiai, vienas spėjo pasislėpti. Per kratas rasti 2 kg gryno kokaino, kurio vertė juodojoje rinkoje galėtų siekti apie 1 mln. eurų. Nustatyta, kad grupė žmonių, pasinaudodami kitų asmenų bejėgiška padėtimi, 2014 m. pabaigoje ir 2015 m. pradžioje verbuodavo įgyti narkotinių medžiagų, jas laikyti ir pervežti.

Kaip teigia Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Violeta Bartuškienė, trys iš įtariamų asmenų anksčiau jau yra padarę įvairių nuskalstamų veikų, jų amžius – nuo 20 iki 49 metų.

Kaip skelbiama, kvaišalai buvo gabenami užverbuotų žmonių skrandžiuose ar lagaminuose. Kai kuriems nukentėjusiems pavykdavo parvežti narkotikus į Lietuvą, kiti būdavo sulaikomi užsienio valstybėse. Pasitraukti iš nusikalstamos veiklos užverbuotieji negalėjo, prieš juos būdavo smurtaujama. Kaltinamiesiems už prekybą narkotikais gresia laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų, už prekybą žmonėmis nuo 4 iki 12 metų.

Daugiau apie tai – Lidijos Jankauskienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi