Lietuvoje

2018.04.20 12:36

Vyriausybei nutarus dėl griežtesnės ginklų kontrolės, kalbama apie trukdymą ginti valstybę

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.04.20 12:36

Vyriausybei pritarus europinei direktyvai dėl ginklų kontrolės sugriežtinimo, valdžios atstovai sako, kad tai daugiausiai daroma atsižvelgiant į Vakaruose kilusias terorizmo grėsmes. Vienas pagrindinių  pakeitimų – su tam tikromis išlygomis civiliams nebegalima įsigyti pusiau automatinių ginklų, turinčius dideles dėtuves.

Policijos departamento Licencijavimo skyriaus viršininkas Audrius Čiupala teigia, kad išpuoliai dažnai vykdomi naudojant būtent pusiau automatinius ginklus, kuriuose yra didelės dėtuvės.

„Būtent tokius ginklus ir numatoma uždrausti įsigyti civiliams asmenims. Direktyvoje ne tik dėl Lietuvos pastabų, bet ir dėl kitų valstybių narių pastabų buvo padaryta nemažai išimčių, kada vis dėlto galima būtų tuos pusiau automatinius ginklus su didelėmis apkabomis naudoti. Didelės dėtuvės tai yra, pavyzdžiui, kai pistoletas turi daugiau kaip 20 šovinių dėtuvę ir kai ilgasis ginklas, šautuvas, turi daugiau kaip 10 šovinių dėtuvę“, – LRT RADIJUI sako A. Čiupala.

Lietuvos ginklų savininkų asociacija argumentus dėl terorizmo grėsmių atmeta. Asociacijos valdybos pirmininkas Arūnas Marcinkevičius mano, kad pokyčiais ribojama teisė apsiginti. 

„Dengiantis kova su terorizmu, sankcijos, kurios įvedamos, jos įvedamos lojaliems piliečiams, kurie turi nustatytą prievolę ginti savo valstybę, savo piliečius, save pačius, šeimos narius nuo bet kokio ginkluoto kėsinimosi“, – sako A. Marcinkevičius.