Lietuvoje

2018.04.20 09:06

Pristatys, kokius specialistus švietimo įstaigos rengs ateityje

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė penktadienį pristato, kiek ir į kokias programas bus priimta pirmakursių ir kokius specialistus švietimo įstaigos rengs ateityje. Kaip skelbia ministerija, valstybės finansavimas studijoms bus skiriamas atsižvelgiant į darbo rinkos poreikius. 

Numatoma, kad šiemet valstybės finansavimą universitetuose ir kolegijose gaus daugiau kaip 16,5 tūkst. studentų. Tai yra per 2 tūkstančius daugiau nei pernai. Pasak ministerijos, studijos bus finansuojamos tiems, kurie peržengs stojamojo balo kartelę ir pretenduos į valstybei reikalingas studijų programas. 

Finansuojamų studijų vietų skaičius universitetuose trečdaliu padidintas gyvybės mokslų srityje, šiek tiek daugiau studentų galės nemokamai studijuoti ir tiksliuosius bei humanitarinius mokslus. 

Verslininkai teigia, kad trūksta fizinių mokslų, inžinerijos, technologijos bei informatikos specialistų, todėl kolegijose į šių sričių specialybes bus priimama kone 50 procentų daugiau studentų. Taip pat kolegijos turėtų jų daugiau priimti ir į žemės ūkio bei veterinarijos studijas. 

Šiais metais stojantiems į universitetus būtina surinkti 3.6 balo, o stojant į kolegijas – 2 balus.