Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.19 11:27

S. Skvernelis apie G. Danėliaus kandidatūros atmetimą: tai yra signalas teisinei visuomenei

ELTA 2018.04.19 11:27

Premjeras Saulius Skvernelis apgailestauja, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė atmetė Giedriaus Danėliaus kandidatūrą į teisingumo ministro postą. 

„Man labai gaila, kad atmesta kandidatūra stipraus teisininko, profesionalaus teisininko, kuris galėjo drąsiai ir iš karto spręsti susikaupusias teisingumo sistemoje problemas. Argumentas visiškai, mano galva, nesuderinamas su teisinės valstybės principais, kada žmogus dėl profesijos, kurios metu jis vykdo sąžiningai ir dorai savo pareigas, jam už tai yra užkertas kelias tapti ministru. Tai nėra argumentas teisinis, dar daugiau – tai yra signalas teisinei visuomenei, įrodant, kad Lietuva, matyt, gali kvestionuoti, ar mes tikrai esame teisinėje valstybėje, ar gerbiame kiekvieno žmogaus teisę į gynybą, ar ta teisė yra pas mus nešališkai užtikrinama“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis. 

Beje, jis šią žinią sužinojo ne iš prezidentūros, o iš žiniasklaidos. 

„Ačiū jums. Eilinį kartą, tikrai, jeigu ne jūs, aš nežinočiau daugelio dalykų, tik jūsų pagalba sužinau sprendimus, priimtus prezidentūroje“, – žurnalistams dėkojo premjeras. 

Į klausimą, kokios įtakos turėjo tam ministro Broniaus Markausko klausimas, premjero santykiai su prezidente, S. Skvernelis sakė: „Jeigu tai turėjo įtaką, tai apgailėtina, nes tai visiškai nesusiję dalykai. Dar kartą sakau, kad tai stipraus teisininko, gero teisininko, stipraus profesionalo atmetimas. Galbūt viena iš versijų, kad nenorima permainų Teisingumo ministerijoje“.

Premjeras žadėjo ramiai apsvarstyti tai ir priimti sprendimą. „Galbūt gausiu argumentus ne iš jūsų, ne iš žiniasklaidos, ir tada priimsime sprendimą, sprendimai įvairūs gali būti“, – sakė jis. 

S. Skvernelis paneigė, kad dar kartą svarstys galimybę teikti tą patį kandidatą. „Tai yra labai rimtas klausimas dėl teisingumo ministro ir nebus čia jokių cirkų daroma“, – teigė jis.

Paklaustas apie galimai konfliktinę situaciją tarp prezidentūros ir vyriausybės, premjeras paragino žvelgti į tai iš teisinės valstybės principų. 

„Turime žvelgti iš teisinės valstybės principų, kuriuos šiuo atveju, man atrodo, yra bandoma paminti, ir vertinti, kokios yra konstitucinės galios ir atsakomybės vyriausybės ir prezidentūros, šiuo atveju prezidentės dėl ministro skyrimo procedūrų, ir tą irgi įvertinsime“, – teigė S. Skvernelis. 

Kaip ELTA jau skelbė, premjero S. Skvernelio pateiktas kandidatas į teisingumo ministro postą G. Danėlius nebus skiriamas dėl galimo interesų konflikto, pranešė prezidentūra.

„Advokatas pats apsisprendžia dėl vieno ar kito kliento atstovavimo ir gynybos. Kandidato pasirinkimai atstovauti klientams konkrečioje politinės korupcijos byloje nesuteikia galimybės būti paskirtam į politinę poziciją“, – teigiama prezidentūros pateiktame komentare.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi