Lietuvoje

2013.07.05 14:33

D. Grybauskaitė susitiko su EK pirmininku J. M. Barroso (atnaujinta)

LRT.lt2013.07.05 14:33

Penktadienį Vilniuje prasidėjo pagrindiniai Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginiai ir Europos Sąjungos aukšto lygio susitikimas. Tai pirmas kartas, kai Lietuvoje lankosi Europos Komisija, jos pirmininkas Jose Manuelis Barroso ir visi ES valstybių deleguoti eurokomisarai. Tarp svečių – ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas van Rompuy, kiti aukšti pareigūnai.

Penktadienį Vilniuje prasidėjo pagrindiniai Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginiai ir  Europos Sąjungos aukšto lygio susitikimas. Tai pirmas kartas, kai Lietuvoje lankosi Europos Komisija, jos pirmininkas Jose Manuelis Barroso ir visi ES valstybių deleguoti eurokomisarai. Tarp svečių – ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas van Rompuy, kiti aukšti pareigūnai.

D. Grybauskaitė po susitikimo su J. M. Barroso sakė, kad pirmininkaujant ES Tarybai bus ypač svarbus, sklandus bendradarbiavimas su Europos Komisija.

„Nuo mūsų bendradarbiavimo priklausys, kokių mes sieksime bendrų rezultatų. Mūsų prioritetai ekonominėje sferoje išlieka energetikos išteklių kainos, užimtumo klausimai, Europos rinkos konkurencingumas, finansinio stabilumo užtikrinimas. Išorės politikoje – saugi kaimynystė  ir partnerystė su Rytų kaimynais. Esame pasirengę atlikti savo uždavinius ir tai, kas iškils netikėtai“, – kalbėjo Dalia Grybauskaitė.

Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso teigė, kad svarbiausiais lieka darbai ekonomikos srityje.
„Komisija pritaria Lietuvos pirmininkavimo pagrindiniam siekiui – stipri, patikima ir atvira Europa. Svarbiausia dabartinių darbų tema, žinoma, lieka ekonomika. Svarstant ekonominius reikalus turime nuspręsti, ką reikia daryti, kad žmonės grįžtų į darbo rinką, o ekonomiką padarytume konkurencingą“, – sakė J. M. Barroso.

Europos Komisija per Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai teiks siūlymus dėl bankų pertvarkymo mechanizmo, kuris yra sudėtinė banko sąjungos kūrimo dalis. Bankų sąjunga padės sukurti bendrą probleminių bankų pertvarkymo sistemą, apsaugosiančią mokesčių mokėtojus nuo papildomų išlaidų.

Lietuvos pirmininkavimo metu didelis dėmesys bus skiriamas energetikai – Europos Komisija teiks ataskaitą dėl ES išorinės energetikos politikos įgyvendinimo. Pasak Prezidentės, tai ypač svarbu Lietuvai, kuri dujas perka iš vienintelio tiekėjo ir moka gerokai brangiau nei kitos šalys.

Taip pat Lietuva gruodžio mėnesį turės parengti ataskaitą dėl pažangos kuriant ES vidaus energijos rinką, atsižvelgiant į šių metų gegužės mėnesį vykusios Europos Vadovų Tarybos sprendimus. Iki 2014 m. pabaigos planuojama sukurti bendrą ES energijos rinką ir iki 2015 m. panaikinti energetines salas – tai sumažins energijos išteklių kainas, padidins ES konkurencingumą ir ekonomikos augimą.

Skaičiuojama, kad, sukūrus vidaus rinką, ES per metus sutaupys apie 35 milijardus eurų vien tik elektros energijos išlaidoms.Europos Komisija artimiausią pusmetį taip pat teiks siūlymus dėl ekonominės politikos koordinavimo, Bendrijos konkurencingumo didinimo, gynybos pramonės. Bendros ES saugumo ir gynybos politikos klausimais bus diskutuojama gruodį vyksiančiame Europos Vadovų Tarybos susitikime.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius