Lietuvoje

2018.04.18 19:23

Prokuratūros atkirtis E. Masiuliui: jis priėmė būtent 106 200 eurų kyšį grynaisiais

15min.lt2018.04.18 19:23

Trečiadienį ryte surengtoje spaudos konferencijoje buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis pateikė savo versiją dėl prokurorų jam pateiktų kaltinimų politinės korupcijos byloje. Jo teigimu, į bylą nebuvo įtrauktas paskolos susitarimas, o minima 106 200 eurų tariamo kyšio suma yra netiksli.  

Buvęs politikas aiškino, kad teisėsaugos jam metami kaltinimai ėmus kyšį iš „MG Baltic“ buvusio viceprezidento Raimondo Kurlianskio tebuvo paskola investicijoms į nekilnojamąjį turtą. Šią paskolą jis teigė grąžinęs iš savų bei skolintų pinigų.

E. Masiulio teigimu, teisėsaugos pareigūnai jo automobilyje 2016-ųjų gegužės 10-ąją rado paskolos susitarimą su R. Kurlianskiu, dokumentą nufilmavo, tačiau jau atlikdami po pusvalandžio kratą jo nepaėmė ir neįtraukė į bylą.

„Toks skandalingas prokurorų elgesys mane glumina ir parodo vieną faktą: kas prokurorui neparanku ir griauna kaltinimus (...), yra piktybiškai ignoruojama“, – spaudos konferencijoje sakė jis.

Buvęs liberalų lyderis taip pat nesutiko su tuo, kad jam inkriminuojamo kyšio suma yra 106 200 eurų. Buvusio politiko teigimu, jis prašęs 90 tūkstančių eurų, o paklaustas, kodėl prokurorai nurodo didesnę sumą, jis teigė nežinąs atsakymo ir siūlė to klausti prokurorų. 15min paklausė.

Generalinė prokuratūra 15min atsiuntė atsakymą, kuriame teigiama, jog vadinamasis paskolos susitarimas, apie kurio egzistavimą aiškino E. Masiulis, yra prijungtas prie baudžiamosios bylos medžiagos, o kaltinimuose nurodoma suma yra tiksli.

„E. Masiulio įvardijamas taip vadinamas paskolos susitarimas yra prijungtas prie baudžiamosios bylos medžiagos, apžiūrėtas ir kartu su baudžiamosios bylos medžiaga perduotas teismui“, – teigiama Generalinės prokuratūros pranešime.

„Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia teigti, kad R. Kurlianskis davė, o E. Masiulis priėmė būtent 106 200 eurų kyšį grynais pinigais. Tai pagrindžiantys duomenys yra nurodyti kaltinamajame akte ir šiuo metu nėra viešinami. Kaltinamųjų gynybinių versijų prokuratūra viešai taip pat nekomentuoja“, – konstatuojama atsakyme dėl E. Masiulio teiginių.

E. Masiulis teisėsaugos buvo sulaikytas 2016 metų gegužės 10 dieną, per kratas jo automobilyje ir namuose rasta apie ketvirtis milijono eurų. Tuo metu E. Masiulis buvo Liberalų sąjūdžio pirmininkas, šios partijos potencialus kandidatas į premjero postą. Prieš tai ilgametę politiko patirtį turėjęs E. Masiulis yra buvęs susisiekimo ministru.

D. Raulušaitis: tai įprasta kaltinamųjų taktika

„Sorainen“ advokatas, buvęs laikinasis generalinis prokuroras ir ekonominių, finansinių bei su mokesčiais susijusių nusikaltimų bylas tyręs prokuroras Darius Raulušaitis 2016 m. rugsėjį yra 15min sakęs, kad apie paskolas, jų grąžinimą ir dovanas prabyla ir visokių raštelių prineša dauguma įtariamųjų kyšininkavimu.

Tačiau septyniolika metų prokuroru išdirbęs teisininkas neatsimena nė vieno atvejo, kada šia versija būtų patikėję teismai.

D. Raulušaitis tuomet pastebėjo, kad bylos sėkmę lems prokurorų sugebėjimai įrodyti, jog pinigus „MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui E. Masiuliui įdavė ne šiaip sau, o tikėdamasis kažkokių politinių sprendimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13
Migrantai iš Kamerūno, Nigerijos ir Siera Leonės
LRT ieško sprendimų 24
Karantinas Lietuvoje
COVID-19 TRUMPAI 10