Lietuvoje

2018.04.18 23:02

S. Skvernelis piktinasi: prezidentė ne pirmą kartą daro pareiškimus jų neišdiskutavusi

ELTA 2018.04.18 23:02

Premjeras Saulius Skvernelis piktinasi, kad prezidentė, prieš pareikšdama savo nuomonę apie žemės ūkio ministrą Bronių Markauską, nesikalbėjo nei su vyriausybės vadovu, nei su pačiu ministru. Be to, anot jo, prezidentė atstovauja vienai partijai.

„Jeigu kalbėtume apie demokratinę valstybę ir valdžių bendradarbiavimą, normalioje situacijoje taip ir turėtų būti, pasikviečiamas ministras pirmininkas, dar daugiau skaidrumo, jei pasikviečiamas ministras. Išklausomi priekaištai, pretenzijos, išgirstamas pasiaiškinimas ir priimamas bendrai politinis sprendimas. Tai ne pirmas kartas, kai išgirstu tokį pareiškimą būdamas užsienyje“, – trečiadienį po vyriausybės posėdžio sakė S. Skvernelis. 

Anot premjero, prezidentės kritika B. Markausko atžvilgiu yra griežta ir nekorektiška, be to, piktinosi, kad prezidentės patarėja siūlė ministrui atsistatydinti. 

Jis taip pat teigė, kad šalies vadovė Dalia Grybauskaitė palaiko vieną partiją ir yra šališka. 

„Tai ne pirmas kartas, kada prezidentė užsiima šališką poziciją ir atstovauja vienai politinei partijai“, – sakė premjeras. Tačiau partijos neįvardijo: „Darykime išvadas patys“. 

Jau praėjusią savaitę prezidentei pareiškus, kad B. Markauskas neturi moralinės teisės dirbti, premjeras teigė, kad ji įvykdė konservatorių reikalavimą. 

Paklaustas, ar pats sąmoningai neskatina įtampos su prezidentūra, siūlydamas į teisingumo ministrus teisininką Giedrių Danėlių, atstovavusį ir D. Grybauskaitės patarėjai Daivai Ulbinaitei, S. Skvernelis tikino, kad tai nesusiję. 

„Kandidatai į ministrus, diskusijos pradėjo vykti gerokai iki pono Markausko galimų problemų“, – teigė premjeras.

Kalbėdamas apie santykius su prezidentūra, S. Skvernelis tikino, kad jie yra konstruktyvūs, tačiau visgi neatmetė, kad dėl įtampos gali būti stabdomos vyriausybės reformos.

„Visko gali būti, bet vėlgi – yra įstatymai labai aiškiai nubrėžę valdžių įgaliojimus, ir mes nuosekliai laikomės griežtai Konstitucijos ir įstatymų. Įstatymų projektai bus pateikti Seimui, Seime, jeigu įstatymai bus priimti, juos galės vertinti Respublikos Prezidentas, jeigu bus jie atmesti, vėlgi persikels procesas į Seimą, ir Seimo prerogatyva priimti sprendimus dėl hipotetiškai vetuotų įstatymų“, – sakė ministras pirmininkas. 

Trečiadienį D. Grybauskaitė pareiškė, kad S. Skvernelio sprendimas neatleisti B. Markausko parodo jo nesavarankiškumą ir neprincipingumą.