Lietuvoje

2018.04.18 21:32

Politologas: į Seimą yra geresnis kelias, bet politikai susigundo trumpesniu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.04.18 21:32

Lietuvoje apstu įvairių politinių partijų, kurios kuriasi, atsikuria, skyla. Politologo, M. Romerio universiteto docento dr. Vytauto Dumbliausko manymu, svarbiausia, vertinant partijų skaičių, yra žmonių teisė dalyvauti politikoje ir turėti galimybę pasirinkti jų pažiūras atitinkančią partiją. Kalbėdamas apie Lietuvos politinę brandą, politologas ją apibūdina, kaip tebesančią vaikystės etape.  

„Jei žmonių netenkina esamos partijos, jie nenori stoti į senas partijas. Įsivaizduokite, kad jūs norite patekti į Seimą ir nenorite stoti į tradicinę seną partiją, konservatorius ar socialdemokratus, kur reikia praeiti ilgą kelią, kol tu iš apačios pakilsi į partijos elitą ir tave įtrauks į partijos sąrašus. O čia iškart gali sukurti judėjimą ar partiją, pavyzdžiui, per „valstiečių“ partiją, kiek žmonių pateko į Seimą, kurie gal pernai ar užpernai net nesvajojo, kad bus Seimo nariai“, – aiškina V. Dumbliauskas.

Vis tik, politologo teigimu, kelias į Seimą per tradicines partijas būtų geresnis nei trumpesnio kelio ieškojimas.

„Partijos yra tam tikros mokyklos, tam tikros institucijos, kurios paruošia žmogų politikai. Jaunas partinis žmogus kyla, bręsta. Mes gi matome, kiek konservatorių ar socialdemokratų partijose yra tų, kurie pradėjo nuo jaunų dienų ir dabar yra ryškūs politikai“, – sako V. Dumbliauskas.

Išsamiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt