Lietuvoje

2018.04.17 21:45

Paežerių ežeras taps Suvalkijos vandens turizmo centru

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.17 21:45

Siekiant pritraukti daugiau aktyvaus poilsio mėgėjų ir gaivinti vandens turizmą Vilkaviškio rajone planuojama sutvarkyti didžiausio – Paežerių ežero pakrantes. Vandens keliu ketinama sujungti Vilkaviškio miestą su Paežerių dvaru.

Šalia Vilkaviškio tyvuliuojantis Paežerių ežeras – mėgstama  poilsio vieta. Tačiau vietos valdžia sulaukia daug priekaištų: per mažai rekreacinių zonų, trūksta  apšvietimo, dviračių takų, o buriuotojai skundžiasi neturintys prieplaukų.

„Turim pasirengę jau techninį projektą įrengti nuovažą ir automobilių stovėjimo aikštelę, laisvalaikio zoną. Planuojame teikti paraišką, kurioje atsirastų bent 4 pontoniniai lieptai, tinkami ne tik valtims, bet ir jachtoms. Nes manome, kad  tikrai vandeniu sėkmingai galėtume susieti Vilkaviškio miestą ir Paežerių dvarą“, – sakė Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė.

Paežerių dvaras, rengiantis dvarų kultūros ir senųjų amatų festivalius, pateko į patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Lietuvoje dešimtuką. Todėl vandens kelias, sujungsiantis Vilkaviškį su Paežerių dvaru, pasak aktyvaus poilsio mėgėjų – būtinas.

Taip pat ežere planuojama įkurti vandenlenčių parką.

„Pradžiai dėl pramogų tą wake parką norim padaryt. Padaryti kokius tai ir gultus žmonėms, mini pliažą, sutvarkyt visą paežerę, privažiavimus sutvarkyt, kad būtų visiems patrauklus, ne tik su mašinom, bet ir su dviračiais galėtų važinėt“, – kalbėjo poilsiavietės savininkas Mantas Puodžiūnas.

Ežerą itin pamėgę aitvaruotojai ir buriuotojai, čia veikia jų klubas, šiemet atidaryta vaikų buriavimo mokykla. Tikimasi, kad sutvarkius jachtų klubo infrastruktūrą, Vilkaviškis taps visos Suvalkijos buriavimo centru.

„Vien tiktai prieplaukų neužtenka, kad žmogus išliptų į krantą, jis turi žinoti, kas jo krante laukia, ką jis gali surasti įdomaus. Jeigu taip kalbėti apie Vilkaviškio kraštą, tai tikrai tų turizmo objektų nėra labai daug, ir iki šiol mes nelabai kreipėm dėmesį į savo ežerą“, – sakė Vilkaviškio buriuotojų klubo „Škvalas“ narys Linas Dubickas.

Lėšų Paežerių dvaro ežero infrastruktūrai gerinti tikimasi gauti iš pasienio šalių bendradarbiavimo programų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt