Lietuvoje

2018.04.17 16:58

B. Markauskas kol kas lieka poste

ELTA2018.04.17 16:58

Prezidentės ir opozicijos kritikuotas žemės ūkio ministras Bronius Markauskas lieka poste. Tai premjeras pareiškė po susitikimo ministru.

Anot ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio, kadangi prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo tikrinti ministro šeimos ūkio žemės nuomos aplinkybes, premjeras nori sulaukti duomenų ir tuomet paskelbti savo sprendimą. Anot jo, tai gali trukti apie 10 dienų.

„Išklausiau aš žemės ūkio ministrą, turėjome rimtą pokalbį, į visus užduotus klausimus aš gavau atsakymus, tačiau yra dar viena aplinkybė, kurią patikslinau. Faktas, kad prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba yra pradėjusi aplinkybių patikrinimą šitoje istorijoje ir kol aš neturėsiu pilnos informacijos, tol galutinio sprendimo nepriiminėsiu“, – po susitikimo sakė S. Skvernelis.

Pasak premjero, gavęs išvadas jis priims politinį sprendimą dėl ministro.

„Aplinkybių patikrinimas, matyt, užtruks ne ilgiau kaip 10 dienų, tada bus priimtas procesinis sprendimas dėl šios istorijos. Tai bus, manau, galutinis sprendimas, kai turėsiu vertinimą ir politinį, ir teisinį“, – sakė premjeras.

Tačiau ministras pirmininkas nekomentuoja, ar jį įtikino B. Markausko turimi dokumentai apie tai, kad ministro šeima žemę naudojo su jos savininkų žinia.

Pats žemės ūkio ministras apie pasitraukimą savo noru nekalba.

„Iš tikrųjų laukiu galutinio premjero sprendimo, nes esu vyriausybės narys, komandos narys ir tikrai noriu sulaukti galutinio premjero sprendimo“, – po susitikimo sakė B. Markauskas.

Paklaustas apie prezidentės raginimą trauktis, B. Markauskas teigė, kad nuomonę gerbia, bet yra vyriausybės narys.

„Tik iš prezidentės ir sakiau, kad man tikrai svarbi prezidentės nuomonė ir aš ją girdžiu, bet aš jau irgi keletą kartų kartojau, kad esu vyriausybės narys“, – teigė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13
Migrantai iš Kamerūno, Nigerijos ir Siera Leonės
LRT ieško sprendimų 24
Karantinas Lietuvoje
COVID-19 TRUMPAI 10