Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.17 15:50

FNTT domisi B. Markausku: pareikalavo NMA duomenų apie gautas išmokas

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) pirmadienį gavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) reikalavimą pateikti informaciją, susijusią su žemės ūkio ministro Broniaus Markausko mamos Sofijos Markauskienės gautomis išmokomis. FNTT antradienį liudijo klaipėdietis Ramutis Lėlys, kurio žemę be leidimo dirbo ministro B. Markausko šeima.

15min turimais duomenimis, FNTT agentūros paprašė skubiai pateikti dokumentus, kurių pagrindu S. Markauskienė gavo išmokas už deklaruotų, bet ne nuosavybės teise priklausančių plotų, dirbimą. Kaip 15min paaiškino FNTT atstovė spaudai Rūta Andriuškaitė, FNTT atlieka iš Generalinės prokuratūros gautą kelių Seimo narių pareiškimo patikslinimą.

Procesinis sprendimas bus priimtas Baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka ir terminais. Kitaip tariant, šiuo metu sprendžiama, ar pradėti ikiteisminį tyrimą. FNTT liudijęs antradienį 15min prisipažino klaipėdietis R. Lėlys, kurio žemę be leidimo dirbo B. Markausko šeima. R. Lėlio teigimu, apklausa vyko apie pusantros valandos. Prieš kurį laiką Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis ir konservatorius Andrius Kubilius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas įvertinti šią informaciją ir spręsti dėl išsamaus tyrimo inicijavimo. NMA duomenimis, 4 sklypai, nepriklausantys B. Markauskui, buvo deklaruoti kaip vienas laukas, jie 2014–2017 metais deklaruoti S. Markauskienės vardu.

2014 m. laukas deklaruotas nuomos pagrindu. Išmokėta 376,47 EUR. 2015 m. laukas deklaruotas nuomos pagrindu. Išmokėta 334 EUR. 2016 m. laukas deklaruotas nuomos pagrindu. Išmokėta 348,54 EUR. 2017 m. žemė naudojama panaudos (kai leidžiama naudotis neatlygintinai – aut.) pagrindu. Už 2017-uosius S. Markauskienei NMA išmokėjo 365,12 EUR B. Markauskas yra sakęs, kad jo mama savo žemės turi mažai, todėl didžiąją dalį nuomojasi iš daugybės žmonių. Jis neneigė kai kuriuos plotus naudoti gavęs be raštiškų savininkų sutikimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi