Lietuvoje

2018.04.16 20:40

Buvęs Lietuvos kariuomenės vadas V. Tutkus vėl pagautas prie vairo neblaivus

lrytas.lt 2018.04.16 20:40

Pirmadienio vakarą Vilniaus rajone, Molėtų plente prie restorano HBH policijos patruliai sustabdė automobilį „Subaru“, nes kilo abejonių dėl vairuotojo blaivumo. Paaiškėjo, kad prie vairo – buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdas Tutkus.

Jis, paprašytas pareigūnų, į alkotesterį pripūtė 1,55 promilės. Tai vidutinis girtumas, už kurį gresia baudžiamoji atsakomybė.

Buvęs kariuomenės vadas sulaikytas ir palydėtas į Priklausomybių ligų centrą paimti kraujo mėginį.  Vėliau vyras pristatytas į policijos komisariatą, kur bus sprendžiama, ar jį nakčiai palikti areštinėje.

V. Tutkaus automobilis „Subaru“ specialiu vežimėliu išgabentas į saugomą automobilių stovėjimo aikštelę.

2012 metais V. Tutkus jau buvo pagautas prie vairo neblaivus. Jam tuomet buvo nustatytas vidutinis, 1,7 prom. girtumas. Tąkart jam skirta 2200 litų bauda ir metams atimta teisė vairuoti.

2015 metais V.Tutkus buvo Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) direktoriumi, tačiau šiame poste išdirbo trumpai - vos porą mėnesių. Tuo metu V. Tutkus savo pasitraukimo priežastį aiškino nepagrįstu puolimu.

Atsargos generolas leitenantas V. Tutkus 2004–2009 metais ėjo Lietuvos kariuomenės vado pareigas, prieš tai, 2001–2004 metais, buvo Lietuvos kariuomenės lauko (sausumos) pajėgų vadas, anksčiau dirbo Lietuvos kariniu atstovu prie NATO ir Vakarų Europos Sąjungos gynybos atašė Belgijos Karalystėje.

Po valstybinės karo tarnybos V. Tutkus dirbo privačioje transporto ir logistikos bendrovėje „Hoptrans Projects“ – kaip nurodo LGSPA.

 „Hoptrans Projects“ dirba su Rusijos ir kitų Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) geležinkelių operatoriais.