Lietuvoje

2018.04.16 14:41

Planuojama pradėti televizijos bokšto rekonstrukciją

Aidas Pelenis, madeinvilnius.lt2018.04.16 14:41

Vis dažniau klausiama, kada galiausiai prasidės televizijos bokšto rekonstrukcija – akivaizdu, kad pats bokštas atrodo morališkai atgyvenęs. Tiesa, sovietmečiu buvo tvirtinama, kad televizijos bokštas ne tik stovės 300 metų, bet ir atlaikys atominį sprogimą. Prasidėsiančios rekonstrukcijos metu numatoma ne tik atnaujinti televizijos bokštą, bet ir įrengti viešąjį tualetą ir dviejų aukštų požeminę 166 vietų automobilių saugojimo aikštelę. 

Mažai kas žino, jog mūsų televizijos bokštas turi dvynį – televizijos bokštą Taline. Panašus bokštas turėjo būti pastatytas Jekaterinburge ir siekti 360 metrų, tačiau taip ir nebuvo užbaigtas iki šių dienų, kol galiausiai šiemet jis buvo galutinai nugriautas. Tad kokios pertvarkos laukia mūsų televizijos bokšto komplekso. 

Po rekonstrukcijos numatoma aptverti didesnę teritorijos dalį, į kurią lankytojai patekti galės tik televizijos bokšto darbo valandomis. Pagrindinis įėjimas į šią uždarą teritoriją, numatomas nuo administracinio pastato pusės. Visa parko teritorija skiriama į dvi dalis – laisvai prieinamą lankytojams ir ūkinę-tarnybinę dalį rytinėje administracinio pastato dalyje. Taip pat formuojamas naujas įvažiavimas į sklypą, į naujai statomą požeminę automobilių stovėjimo aikštelę rytinėje sklypo dalyje. Sklype koreguojamas tarnybinis privažiavimas prie TV bokšto dėl projektuojamos požeminės automobilių aikštelės įvažiavimo vietos ir jungiančiojo požeminio tunelio.

„Pavienius memorialinius paminklus ir kryžių kalnelį į visumą jungs vingiuojanti ryškių želdinių juosta, perteikianti simbolinį Sausio 13-osios įvykių atminimą. Numatoma išsaugoti didžiąją dalį vertingų augalų. Projektuojamos požeminės automobilių stovėjimo aikštelės vietoje augantys medžiai (kaštonai) bus perkeliami į numatytą teritoriją sklypo pietrytinėje dalyje. Taip pat sodinami nauji želdiniai pagal teritorijos sutvarkymo ir apželdinimo projektinius pasiūlymus. Projektuojama į reljefą įgilinta atvira amfiteatrinė žiūrovinė erdvė su aikšte mobiliai renginių scenai“, – rašoma miesto savivaldybei pateiktame projektiniame siūlyme.

Kaip teigiama projektiniame siūlyme, 19 aukšte numatoma įrengti interaktyvų muziejų, universalią konferencijų erdvę bei kavinę. Bus atveriama galimybė laisvai judėti visu perimetru palei langus, pro kuriuos matoma miesto panorama 360⁰ kampu. Besisukančios grindys bus išmontuotos, nes projektuojamos vieno lygio grindys visoje 19 aukšto erdvėje. 20 aukšte formuojamas vestibiulis, jungiantis liftų holą su atviro plano laiptais (tarp 19-21 aukštų). Iš vestibiulio projektuojamas išėjimas į atvirą apžvalgos aikštelę ant bokšto taurės stogo. Apžvalgos aikštelėje formuojami įrenginiai bei lieptelis ekstremalaus sporto mėgėjams (šokimui su guma bei vaikščiojimui su saugos diržais perimetru taurės stogo kraštu). Didžiąją aukšto dalį sudarys restoranas, išoriniu erdvės perimetru išdėstytomis sėdėjimo vietomis.

„Projektuojamas LED tinklas padengtų TV bokšto kamieną ir taurės apačią, taip sudarydamas ekraną, per kurį būtų transliuojamas video vaizdas. Sistema leistų transliuoti vaizdą reguliariai ir/arba leisti unikalų vaizdą per valstybines šventes, išskirtinės reikšmės įvykius ir panašiai“, – pristatoma šiame siūlyme.

Visuomenės atstovai iki gegužės 3-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu info@plazma.lt. Projekto viešas svarstymas numatomas ketvirtadienį, gegužės 3 d., adresu Sausio 13-osios g. 10. Diskusijų pradžia 17.00 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt