Lietuvoje

2018.04.16 15:20

Prezidentės susitikimas su G. Danėliumi kol kas nenumatomas

ELTA 2018.04.16 15:20

Prezidentė kol kas nenumato susitikimo su į teisingumo ministrus siūlomu skirti Giedriumi Danėliumi. „Toks susitikimas su premjero siūlomu kandidatu į ministrus Giedriumi Danėliumi kol kas nėra numatytas“, – ELTAI nurodė prezidentūra. 

Apie G. Danėliaus kandidatūrą pirmadienį pranešė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas. 

„Šiandien premjeras į teisingumo ministro pareigas prezidentei siūlo Giedriaus Danėliaus kandidatūrą. Buvęs Klaipėdos apygardos prokuratūros vadovas, labai stiprus baudžiamosios teisės specialistas, šiuo metu advokatas. Prokuratūrą jis, kaip ir daug kitų talentingų prokurorų, paliko Dariaus Valio valdymo metais. Tikrai stiprus specialistas, turintis palaikymą iš žmonių, kurie Teisingumo ministerijoje siekia didesnio skaidrumo“, – DELFI paskelbtame komentare rašo S. Malinauskas.

Prezidentūra pranešė, kad G. Danėliaus kandidatūra pateikta, o „savo apsisprendimą šalies vadovė pateiks apsvarsčiusi visas aplinkybes“.

Anot S. Malinausko, G. Danėliaus klientais yra buvę prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė, koncernas „MG Baltic“.

„Rašau, nes labai neramu, jog prezidentė teikiamą kandidatūrą atmes. Tiesiog tam, kad parodytų, jog premjeras negali pateikti tinkamo žmogaus ar kad jis kandidatams taiko žemesnius standartus nei Jos Ekscelencija“, – rašo premjero patarėjas. 

Kandidatas į ministrus dirba „TGS Baltic“ advokatų kontoroje. Jis yra buvęs Klaipėdos apygardos prokuratūros vadovas.