Lietuvoje

2018.04.16 06:56

Molėtų mamytės džiaugiasi nemokama trumpalaike vaikų priežiūra

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.16 06:56

Molėtų rajono savivaldybė padeda tėvams, neturintiems kur trumpam palikti vaikų. Vaikų savarankiško gyvenimo namuose motinos gali palikti atžalas ir tvarkyti reikalus.

Jau trečią mėnesį molėtiškiai 1-6 metų vaikus, gali trumpam palikti ir skirti laiko kitiems reikalams. Daugelio moterų vyrai dirba Vilniuje arba užsienyje, todėl vaikus tenka prižiūrėti vienoms.

„Kadangi molėtai – nedidelis miestelis, auklę surasti yra paknakami sunku. O čia yra išsigelbėjimas  jaunoms ir vyresnėms šeimoms“, – sakė mama Lina Kanopaitė.

„Aš viena vaiką auginu, atsiranda laiko asmeniniams poreikiams. Menkiausias dalykas – susitvarkyti nagus, nueiti į kirpyklą, apsipirkti, reikia labai nagrinėti etiketes, ko vaikas gali, ko negali, mums abiem pirkti yra labai sunku“, – pasakojo Kristina Stašelytė.

Savivaldybė skyrė lėšų auklėtojos etatui. Vaikų savarankiško gyvenimo namuose vaikus galima palikti nuo 10 iki 20 val. darbo dienomis. Dažniausia, pasak auklėtojos, vaikai paliekami 2 valandoms.

„Skaitom pasakas, klausom muzikos, šokam, dainuojam, viską darai, kad jie užsimirštų truputėlį, kad atsipalaiduotų ir jaustųsi gerai“, – kalbėjo auklėtoja Edita Ratkevičienė.

Tėvams ypač patinka, kad galima vaiką atvesti ir vakare, o patiems kartu nueiti į renginius.

„Jie turi iš anksto pranešti, iš vakaro arba tos pačios dienos rytą, kad jie atvyks į mūsų trumpalaikę priežiūrą ir tada darbuotojas suderina, nes vienu metu gali būti ne daugiau kaip 5 mažamečiai vaikai“, – sakė Vaikų savarankiško gyvenimo namų direktoriaus pavaduotoja Žydrūnė Vaidachovičienė.

Keturiasdešimt valandų per mėnesį – toks limitas skirtas nemokamai vaiko priežiūrai. Jei poreikis augs, už papildomas valandas tėvams gali tekti mokėti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt