Lietuvoje

2013.07.04 22:43

Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai pradžia iškilmingai paminėta ir Kaune

ELTA2013.07.04 22:43

Vos spėjęs ketvirtadienio popietę sugrįžti namo iš Briuselio, kur šią savaitę dalyvavo Europos regionų tarybos posėdyje, Kauno meras Andrius Kupčinskas vakarop iškilmingai priėmė aukštus svečius pagrindiniuose miesto rūmuose – Kauno rotušėje.

Vos spėjęs ketvirtadienio popietę sugrįžti namo iš Briuselio, kur šią savaitę dalyvavo Europos regionų tarybos posėdyje, Kauno meras Andrius Kupčinskas vakarop iškilmingai priėmė aukštus svečius pagrindiniuose miesto rūmuose – Kauno rotušėje.

Šis priėmimas - tęsinys Vilniuje ryte prasidėjusių renginių, skirtų paminėti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžią.

Į Kauno miesto rotušę atvyko Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, jo pavaduotojai bei kiti Seimo nariai, Airijos, Estijos, Graikijos, Latvijos parlamentų vadovai ir ambasadoriai, taip pat – Kauno miesto politikai, visuomenės atstovai.

Sveikindamas miesto svečius, A. Kupčinskas pabrėžė, kad su Lietuvos pirmininkavimu susiję renginiai vyks ne vien sostinėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Kauno meras užtikrino, jog miestas deramai priims visas delegacijas, kurios artimiausiais mėnesiais atvyks į Kauną bendrai aptarti aktualijų ir ieškoti geresnių sprendimų Europos Sąjungos šalių problemoms spręsti.

„Kaunas, kuriame rinksis ne tik aukščiausio lygio vadovai, bet ir socialiniai partneriai, gerai atliks jam patikėtą misiją. Tikiu, kad mūsų mieste vyksiantys pirmininkavimo ES Tarybai skirti renginiai bus puiki paspirtis Kaunui augti ir tobulėti konferencinio turizmo srityje“, – sakė meras A. Kupčinskas, dar primindamas, jog šiuo metu Kaune keliamas tikslas – iki valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo (2018-ųjų) pastatyti išskirtinėje vietoje, ant didžiausios šalies upės – Nemuno – kranto, kongresų, konferencijų ir koncertų rūmus. Ir šie rūmai, be abejonės, atvers Kaunui naujas galimybes.

Linkėdamas gero pasisvečiavimo Kauno regione, meras A. Kupčinskas vylėsi, kad Lietuvos pirmininkavimas Kaunui suteiks unikalią galimybę būti pamatytam ir įvertintam.

Trumpam paviešėję antrajame pagal dydį mūsų šalies mieste, rotušėje nusifotografavę bendrai nuotraukai, pasirašę miesto garbės svečių knygoje ir pakėlę putojančio vyno taures už Lietuvos bei visos ES sėkmę, iškilmingo priėmimo dalyviai netruko pasiekti Kauno senąją prieplauką. Tolesnis svečių maršrutas, susipažįstant su Kauno regionu, kaip ketvirtadienį vakare Eltai paaiškino Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, vyksta vandens keliu.

Lietuvos bei užsienio šalių parlamentų bei kitų valdžių atstovai plaukia laivu iš Kauno senamiesčio. Jie plauks Nemunu ir Nevėžiu, kol Kauno rajone pasieks Raudondvarį. Čia, restauruotoje Raudondvario pilyje, visų laukia iškilminga vakarienė.

Lietuvos pirmininkavimo ET pradžios proga garbius svečius vakarienės pakvietė Seimo Pirmininkas V. Gedvilas.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius