Lietuvoje

2018.04.14 10:41

Liberalai apsispręs dėl savo kandidato į prezidentus

BNS2018.04.14 10:41

Lietuvos liberalų sąjūdis šeštadienį vyksiančiame suvažiavime spręs, kas taps liberalų kandidatu 2019 metų prezidento rinkimuose.

Liberalų sąjūdžio nariai turės išsirinkti iš dviejų anksčiau iškeltų kandidatų – ilgamečio liberalų nario, šiuo metu europarlamentaro Petro Auštrevičiaus ir Seimo nario Arūno Gelūno, anksčiau ėjusio kultūros ministro pareigas bei buvusio Lietuvos ambasadoriaus prie UNESCO.

Tiek P. Auštrevičius, tiek A. Gelūnas kol kas visuomenės apklausose nefigūruoja kaip realūs kandidatai užimti prezidento postą.

Šie kandidatai atrinkti iš 7 Liberalų sąjūdžio valdybos patvirtintų pretendentų į prezidentus. Tarp jų dar buvo dabartinis partijos vadovas Eugenijus Gentvilas, Seimo narys Vitalijus Gailius, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius bei Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis.

2019 metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose apie savo dalyvavimą paskelbė Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis. Jis savaitės pradžioje pristatė savo rinkimų programą. Kad dalyvaus prezidento rinkimuose, taip pat tvirtino Seimo narys Naglis Puteikis. Seimo narė Aušra Maldeikienė taip pat yra užsiminusi sieksianti prezidentės posto.

Konservatorių partijoje apie savo norą dalyvauti prezidento rinkimuose yra pareiškęs diplomatas Vygaudas Ušackas bei Seimo narys Žygimantas Pavilionis.

Naujienų portalo DELFI užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ kovo 21–29 dienomis atlikta apklausa parodė, kad kovą populiariausias galimas kandidatas į prezidentus buvo Gitanas Nausėda, už jį būtų balsavę 22,2 proc. respondentų, už Visvaldą Matijošaitį – 13,9 proc., Saulių Skvernelį – 8,7 proc., Ingridą Šimonytę – 6,1 proc., Vygaudą Ušacką – 5,9 proc., N. Puteikį – 3,9 proc., Antaną Guogą – 3,8 proc., Ramūną Karbauskį – 3,7 proc., Ž. Pavilionį – 3 procentai. Dar 1,4 proc. balsuotų už Vytenį Andriukaitį, 1,2 proc. – už Robertą Dargį, 1 proc. – už A. Maldeikienę, 0,9 proc. – R. Šimašių, 0,6 proc. – V. Mazuronį.

Oficialus kandidatų registravimas prezidento rinkimuose prasidės 2019-ųjų sausį. Kiekvienam kandidatui į prezidentus reikės surinkti ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt