Lietuvoje

2013.07.04 15:50

Specialistai: daugėja gyvūnų apkandžiotų žmonių

LRT.lt2013.07.04 15:50

Panevėžio visuomenės sveikatos centras praneša, kad padaugėjo asmenų, apkandžiotų įvairių gyvūnų, ypač šunų.

Panevėžio visuomenės sveikatos centras praneša, kad padaugėjo asmenų, apkandžiotų įvairių gyvūnų, ypač šunų.

Centro duomenimis, per 2-ąjį šių metų ketvirtį dėl įvairių gyvūnų įkandimų, apseilėjimų, įdrėskimų ar kitokio kontakto su gyvūnais medicinos pagalbos kreipėsi 102 Panevėžio miesto ir rajono gyventojai, kai 2012 metais per tą patį laikotarpį – 82.

Pasiutligės imunoprofilaktika skirta atitinkamai 39 proc. ir 63 proc. nukentėjusių asmenų.

Praėjusiais metais Panevėžio apskrityje, nukentėję nuo įvairių laukinių ir naminių gyvūnų, medicinos pagalbos kreipėsi 499 asmenys.

Nuo 2006 metų šalyje vykdoma laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Pranešama, kad pastaraisiais metais stebimas gyvūnų sergamumo pasiutlige mažėjimas.

„Lietuvoje registruojami tik pavieniai gyvūnų užsikrėtimo atvejai, tačiau reikia neprarasti budrumo ir kuo greičiau kreiptis medicininės pagalbos, nukentėjus nuo užsikrėtusio ar galimai užsikrėtusio pasiutlige gyvūno“, – rašoma pranešime spaudai.

Primenama, kad pasiutligė yra ūmi, mirtina virusinė užkrečiamoji liga, kuri sukelia galvos ir stuburo smegenų uždegimą. Žmonės pasiutlige užsikrečia pasiutusiam gyvūnui įkandus arba apseilėjus sužalotą odą, gleivinę.  

Asmenims, nukentėjusiems nuo įvairių gyvūnų apkandžiojimų, įdrėskimų ar apseilėjimų, specialistai rekomenduoja sužeistą vietą nuplauti vandeniu su muilu, dezinfekuoti ir kuo greičiau kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius