Lietuvoje

2018.04.13 12:10

Teisingumo ministerija įregistravo Lietuvos socialdemokratų darbo partiją

BNS 2018.04.13 12:10

Teisingumo ministerija ketvirtadienį įregistravo Lietuvos socialdemokratų darbo partiją (LSDDP), įkurtą skilus Socialdemokratų partijai.  

Jai vadovauja Seimo narys ekspremjeras Gediminas Kirkilas.

„Tai reiškia, kad socialdemokratijos monopolis baigėsi. Turime dvi socialdemokratinės pakraipos partijas Lietuvoje“, – penktadienį per spaudos konferenciją Seime sakė G. Kirkilas.

Anot jo, kad tokios partijos poreikis buvo rodo, jog jos steigėjais tapo apie 4 tūkst. žmonių. G. Kirkilo teigimu, į LSDDP įstojo apie tūkstantis buvusių socialdemokratų, tiek pat buvusių „darbiečių“, taip pat yra buvusių „tvarkiečių“.

„Į partiją atėjo apie 40 proc. žmonių, kurie nebuvo partijose“, – tvirtino LSDDP pirmininkas.

G. Kirkilas pranešė, kad kitą savaitę planuoja pradėti derybas su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl koalicinės sutarties pasirašymo tarp partijų. Kol kas koalicinį susitarimą yra pasirašiusios Seimo frakcijos.

„Mes jau turime projektą, šį projektą teiksime jų lyderiams. Tikiuosi, kad kitą savaitę įvyks derybos. Derybos toks neprognozuojamas dalykas, bet didelių prieštaravimų nėra, daug dalykų jau sutarta sutartyje tarp frakcijų (...) Tikiuosi, kad per savaitę tikrai sutarsime“, – teigė naujos partijos lyderis.

Pasak jo, su „valstiečiais“ planuojama tartis ir dėl bendradarbiavimo per savivaldos, Europos Parlamento, prezidento rinkimus.

LSDDP steigiamasis suvažiavimas įvyko kovo 24 dieną.

Postūmiu naujos socialdemokratinės partijos kūrimui tapo pernai įvykęs skilimas motininėje Socialdemokratų partijoje, kai jos pirmininku buvo išrinktas Gintautas Paluckas. Pastarasis, kritikuodamas partnerių neveiklumą, inicijavo partijos pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“.

Tačiau tokiam partijos sprendimui tuo metu nepritarė dalis įtakingų partijos senbuvių, kurie pasitraukė iš partijos gretų, įkūrė atskirą Socialdemokratų darbo frakciją Seime ir pasirašė frakcijų koalicijos sutartį su Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija.

Naujos partijos tapo visi Seimo LSDDP frakcijos nariai, išskyrus buvusį premjerą Algirdą Butkevičių ir parlamentarą Antaną Vinkų.