captcha

Jūsų klausimas priimtas

URM rekomenduoja nevykti į didžiąją dalį Egipto

Nušalinus Egipto prezidentą Mohamedą Morsį Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) rekomenduoja susilaikyti nuo kelionių į tam tikras Egipto vietas.
Sipa USA/ Scanpix nuotr.
Sipa USA/ Scanpix nuotr.

Nušalinus Egipto prezidentą Mohamedą Morsį Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) rekomenduoja susilaikyti nuo kelionių į tam tikras Egipto vietas.

„Šalyje išlieka aukšta protestų, riaušių ir kitų viešojo saugumo padėtį galinčių pabloginti įvykių tikimybė. Lietuvos piliečiams rekomenduojame susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į didžiuosius Egipto miestus – Kairą, Aleksandriją, Suecą, Ismailiją, Port Saidą, bei rimtai įvertinti vykimo į kitus Egipto miestus ir regionus (išskyrus Raudonosios jūros kurortus) būtinybę“, rašoma URM pranešime.

Egipte jau esantiems Lietuvos piliečiams rekomenduojama vengti bet kokių masinių susibūrimo vietų, demonstracijų, laikytis nustatytų apribojimų, atidžiai stebėti naujienų agentūrų pranešimus, visada su savimi turėti asmens dokumentą.

Šalyje esantys Lietuvos piliečiai, neužsiregistravę Lietuvos Respublikos ambasadoje, kviečiami tai padaryti. el. paštu amb.eg@urm.lt arba telefonu +20 2 2736 6461.

Dėl įtampos ir terorizmo grėsmės, užsieniečių pagrobimo ir smurto atvejų Sinajaus pusiasalyje, ypač pasienyje su Izraeliu ir Gazos ruožu, URM rekomenduoja susilaikyti nuo kelionių į Šiaurės Sinajaus provinciją ir pasienio regionus. Atkreipiamas dėmesys, kad Egipto institucijos gali taikyti judėjimo apribojimus pasienyje su Izraeliu ir Gazos ruožu.

Rekomenduojama vengti išvykti iš Pietų Sinajuje esančių kurortų teritorijos, o keliaujant į Egipto pietuose esančius turistinius objektus ir miestus (Luksoras, Asvanas) rinktis oro transportą.

Dėl nesankcionuotų kelių blokavimo atvejų visoje Egipto teritorijoje rekomenduojama vengti ilgų neorganizuotų kelionių sausuma, ypač tamsiu paros metu.

Prieš rengiantis į keliones, URM prašo Lietuvos piliečius perskaityti aktualias rekomendacijas URM svetainėje keliauk.urm.lt.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...