Lietuvoje

2018.04.12 15:41

Išpuolį prieš policijos pareigūną ir prokurorą planavo surengti buvęs prokuroras

Rita Gečiūnaitė, DELFI.lt2018.04.12 15:41

Paaiškėjo, kas rengė pasikėsinimą į Klaipėdos apskr. VPK padalinio vadovą ir Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorą. Tai advokatas Aivaras Surblys, jis buvęs prokuroras. Taip pat paaiškėjo, kad bendrininkas yra verslininkas.

Trečiadienio rytą Klaipėdoje „Aro“ sulaikius į aukšto policijos pareigūno bei prokuroro sveikatą kėsinęsis advokatas ir jo bendras nebus suimti. Ketvirtadienį paaiškėjo, kad su trenksmu sulaikyti įtariamijei suimti tikrai nebus, to neprašo ir prokuroras prokuroras Aivaras Velutis, tačiau siekiama, kad abu įtariamieji būtų stebimi kiaurą parą.

Policijos departamentas pranešė, kad Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojais uostamiestyje sulaikė 2 vyrus. Vienas jų dirba advokatu. Kaip teigę Policijos departamento vadovas Linas Pernavas, Klaipėdoje advokatas gana žinomas, tačiau jo tapatybės neatskleidė.

Tris savaites įtariamųjų veiksmus sekę pareigūnai išsiaiškino, kad buvo neteisėtai renkama informacija apie vieną uostamiesčio prokurorą ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato padalinio vadovą. Nors pareigūnai nelinkę plačiau kalbėti apie įtariamuosius ir kas konkrečiai buvo tapę jų taikiniu, atskleidžiama, kad planuotas nusikaltimas susijęs su tiesiogiai atliekamu policijos pareigūno ir prokuroro darbu. Pirminiais tyrimo duomenimis, nusikaltimu buvo suinteresuotas advokatas.

Pas įtariamuosius atliktos kratos. Po trečiadienį atliktų sulaikytųjų asmenų apklausų jiems pareikšti įtarimai. Advokatui pareikšti įtariami pagal šešis baudžiamojo kodekso straipsnius, jo bendrui – penkis.

Advokatas įtariamas bendrininkavimu nusikalstamoje veikloje, neteisėtai rinkęs informaciją apie pareigūnus, piktnaudžiavęs bei viršijęs savo įgaliojimus, planavęs sunkiai sutrikdyti dviejų ar daugiau žmonių sveikatą dėl jų tarnybos vykdymo.

Su advokatu sulaikytas asmuo įtariamas bendrininkavimu nusikalstamoje veikloje, neteisėtai rinkęs informaciją apie pareigūnus, planavęs sunkiai sutrikdyti dviejų ar daugiau žmonių sveikatą dėl jų tarnybos vykdymo.

Ketvirtadienį paaiškėjo, kad užkirtus galimai planuotą nusikaltimą, prokuroras A. Velutis į teismą dėl įtariamųjų suėmimo nesikreips, tačiau jis pateikė prašymą, kad abu įtariamieji būtų stebimi uždėjus jiems apykojas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt