Lietuvoje

2018.04.12 17:11

E. Gentvilas reikalauja A. Guogos pasitraukti iš Europos Parlamento

LRT.lt, ELTA2018.04.12 17:11

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas reikalauja Antano Guogos atsisakyti Europos Parlamento (EP) nario mandato. To politikas reikalauja dėl europarlamentaro pareiškimų apie Seimo narį Virgilijų Alekną.

Kaip trečiadienį pranešė dienraštis „Lietuvos rytas“, A. Guoga liudydamas Liberalų sąjūdžio politinės korupcijos byloje, dienraščio žiniomis, sakė esą politinėje aplinkoje sklando gandas, kad čempionui už dalyvavimą Seimo rinkimuose liberalų gretose buvo atseikėta 200 tūkst. eurų.

E. Gentvilas tokią informaciją vadina melaginga.

„Jau ne pirmą kartą A. Guoga patvirtino savo bobos liežuvautojos reputaciją. Siūlau jam pasitikrinti, ką vis tik turi kelnėse ir pagaliau priimti bent vieną tvirtą sprendimą – pasitraukti iš EP, į kurį pateko nuo Liberalų sąjūdžio“, – partijos išplatintame pranešime sako E. Gentvilas.

Parlamentaro teigimu, A. Guoga ilgą laiką nuosekliai veikė prieš Liberalų sąjūdžio interesus, esą net jo liudijimai baudžiamojoje byloje yra melagingi ir jais siekiama dar labiau apjuodinti partiją.

A. Guogai atsisakius EP mandato kitas eilėje – E. Gentvilas, tačiau politikas teigia neketinantis vykti dirbti į EP.

„Užtikrinu Antaną ir visą visuomenę – jam atsistatydinus aš atsisakysiu priimti EP mandatą ir į Briuselį nevyksiu. Liksiu dirbti Seime ir vadovauti partijai“, – pranešime pažymi liberalų lyderis.

A. Guoga: į EP mane išrinko žmonės

Pats A. Guoga E. Gentvilo pareiškimus žiniasklaidoje vadina pigaus dėmesio medžiokle, o raginimus trauktis iš EP A. Guoga atremia tuo, kad jį rinko žmonės.

„Kaip kitaip galiu vertinti? Ko daugiau iš jo galima tikėtis? E. Gentvilas pigiai politikuoja ir tiek“, – sako A. Guoga, šiuo metu EP dirbantis su Europos liaudies partijos frakcija.

A. Guoga, BNS nuotr.

„Į EP mane išrinko žmonės. Tuomet buvau Liberalų sąjūdžio narys. Narys partijos, kuria tikėjau. Deja, šia partija nusivyliau ir dabar šis lapas užverstas. EP atstovauju rinkėjams ir tą darau gerai – organizuoju renginius, susijusius su vieningos Europos rinkos temomis, kibernetiniu saugumu, „blockchain“, prisidedu prie jaunimo technologinio švietimo, investicijų pritraukimo į Lietuvą“, – po publikacijų spaudoje pareiškė A. Guoga.

Paklaustas, kodėl pastaruoju metu daug dėmesio skiriama jo parodymams, A. Guoga buvo atviras: „Paprasta viskas. Iki kovo 26 d. visos pusės turėjo galimybę susipažinti su bylos medžiaga. Jau tuoj byla turi keliauti į teismą. Parodymų, ypač tų, kurie nepasitvirtino, viešinimas yra būdas didinti abejones ir politizuoti procesą. Kuo daugiau tokio pašalinio triukšmo, tuo mažiau dėmesio esminiams dalykams, kaltinamiesiems.“

„Pasikartosiu, bet nuoširdžiai linkiu liberalams iš esmės atsinaujinti. Tokie pareiškimai, kaip partijos pirmininko, kuris savo pareiškimuose naudoja ne norminę kalbą, neteikia solidumo politikui, viešam asmeniui, juo labiau, partijos vadovui“, – sakė A. Guoga.

A. Guoga į EP buvo išrinktas nuo Liberalų sąjūdžio.