Lietuvoje

2018.04.12 10:24

Telkiasi įvairių sričių darbuotojai: Lietuvai – mažakraujystė

ELTA2018.04.12 10:24

Medikus, mokytojus, mokslininkus, socialinės apsaugos srityje dirbančius darbuotojus buriančios organizacijos vienijasi ir drauge sieks pokyčių ne tik viešajame sektoriuje, bet ir pačioje valstybėje. 

Humanitarinių ir socialinių mokslų (HSM) asociacijų sąjūdis, Lietuvos medikų sąjūdis, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija parengė bendrą kreipimąsi į visuomenę ir valdžios atstovus. 

Kreipimosi autoriai pabrėžia, kad Lietuvą ištikusi valstybės mažakraujystė. Dėl neteisingos ir prastai vykdomos mokesčių politikos viešasis sektorius finansuojamas nepakankamai. Kita esminė problema – valdymo skaidrumo stoka. 

Kreipimosi autorių teigimu, nukraujavęs viešasis sektorius negali žmonėms garantuoti visavertės sveikatos apsaugos, socialinių paslaugų ir gero išsilavinimo. Tai lemia didžiausius šiandieninius skaudulius – skurdą, nelygybę, emigraciją. 

Kreipimąsi pasirašančios organizacijos reikalauja nebeatidėlioti ir įgyvendinti realią mokestinės sistemos pertvarką bei įdiegti aiškius skaidraus valdymo principus viešajame sektoriuje.

Kreipimuisi pritarė dešimt HSM asociacijų sąjūdyje dalyvaujančių organizacijų: Lietuvos sociologų draugija, Lietuvos politologų asociacija, Lietuvos teisininkų draugija, Lietuvos psichologų sąjunga, Lietuvos nacionalinis istorikų komitetas, Lietuvos fenomenologų draugija, Lietuvos lyginamosios literatūros asociacija, Lietuvos religijotyrininkų draugija, Lietuvos socialinio darbo mokyklų asociacija, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto profesinė sąjunga.

Lietuvos medikų sąjūdis – visuomeninė iniciatyva, turinti apie 500 tikrųjų narių ir jungianti daugiau kaip 16 000 sekėjų socialiniuose tinkluose.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga – didžiausia ir aktyviausia 3000 mokytojų vienijanti profesinė sąjunga.

Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija – 1100 narių vienijanti ir visoje Lietuvoje veikianti asociacija, atstovaujanti ir ginanti socialinių darbuotojų interesus, aktyviai dalyvaujanti socialinės politikos formavime.

HSM asociacijų sąjūdis – visuomeninė iniciatyva, telkianti keturiolika akademinių draugijų, turinčių daugiau nei 1500 narių, ir siekianti kokybiškai naujos Lietuvos mokslo politikos.

Populiariausi

24

Lietuvoje

2021.04.18 07:00

„Stasy, mes rinkimų nelaimėsim“: kodėl pirmuoju prezidentu Lietuva išrinko komunistą Brazauską?

pirmą kartą publikuojamų nuotraukų galerija
24
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.04.18 09:35
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje – 726 nauji COVID-19 atvejai, 6 mirtys, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės

ligoninėse gydomas 1101 COVID-19 pacientas; atnaujinta 09.44
13