Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.12 13:19

V. Pranckietis nemano, kad dėl R. Juknevičienės reikėjo kreiptis į NATO vadovą

ELTA, LRT.lt 2018.04.12 13:19

„Valstiečių“ frakcijos Seime atstovas NATO Parlamentinėje Asamblėjoje (PA) Mindaugas Puidokas atkreipė NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo ir NATO Parlamentinės Asamblėjos dėmesį į Seimo narės, NATO PA prezidentės Rasos Juknevičienės pasisakymus, kuriuose ji partiją vadina prorusiška, kaltina darbu Rusijai, o partijos vadovus vadina Kremliaus agentais. Nors Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis dar nesusipažino su situacija, jis teigia nemanantis, kad dėl kokių nors vidinių nesutarimų užsienio politikoje reikėtų kam nors skųstis.

„Dar nebuvo fiziškai laiko susipažinti, perskaitysiu, manau, turėsime vertinti. Esminis dalykas, kad mes turbūt neturėtume savo vidinių kokių nors dalykų užsienio politikoje nešti į kitas šalis ir kam nors skųstis. Bet kiekvieno Seimo nario galimybė ir galbūt ir pareiga veikti taip, kaip jis supranta“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Pranckietis.

„Esu įsitikinęs, kad NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentės R. Juknevičienės pasisakymai jokiu būdu neatspindi NATO Parlamentinės Asamblėjos požiūrio į teisėtą Lietuvos Respublikos valdžią ir šalies indėlį į NATO stiprinimą“, – kreipimesi teigia M. Puidokas.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija smerkia M. Puidoko poelgį ir mano, kad diskredituoja Lietuvą tarptautinės bendruomenės akyse.

„Pirmiausia norime pabrėžti, kad Seimo narė R. Juknevičienė NATO PA atstovauja visam Lietuvos Respublikos Seimui. Savo frakcijos atstovės patirtimi ir kompetencija visiškai pasitikime. Dar daugiau – Lietuvos parlamentarė buvo išrinkta NATO PA prezidente, kas dar kartą patvirtino jos patikimą įvaizdį tarptautinėje bendruomenėje. Tokios situacijos mūsų delegacijų istorijoje dar nė karto nėra buvę, nors vidaus politikoje būdavo labai karštų ir sudėtingų diskusijų. Todėl mes smerkiame tokį Seimo nario M. Puidoko poelgį ir vertiname jį kaip Lietuvos diskreditavimą“, – pažymėjo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

TS-LKD frakcija kreipsis į Seimo pirmininką, kad jis įvertintų susidariusią situaciją, rašoma LRT.lt siųstame pranešime.

Kreiptis paskatino kolegų pastabos

Kreiptis į NATO generalinį sekretorių, pasak M. Puidoko, paskatino kolegų iš NATO PA pastabos dėl R. Juknevičienės politiškai nekorektiškų ir neatsakingų tarptautinėje diplomatijoje pasisakymų apie Seimo rinkimus laimėjusią partiją, neva Seimo valdančiosios daugumos nariai yra nedraugiškų Lietuvai ir NATO jėgų atstovai.

BNS nuotr.

„Aš, kaip Seimo delegacijos NATO PA narys, esu nemaloniai nustebintas dėl to, kad jau sulaukiu ir savo kolegų NATO Parlamentinėje Asamblėjoje klausimų dėl p. Rasos Juknevičienės kaltinimų, kuriuos ji, kaip esu informuojamas, išsako susitikimuose su PA delegatais, keldama nepagrįstas abejones pasirinkta Lietuvos geopolitine kryptimi bei šalies patikimumu NATO struktūroje. Tokiais tikrovės neatitinkančiais p. R. Juknevičienės pasisakymais tiek Lietuvoje, tiek ir tarptautinėje bendruomenėje kuriama nepasitikėjimo Lietuvos politine valdžia ir nestabilumo atmosfera, platinama dezinformacija, kurstoma neapykanta“, – sako M. Puidokas.

Pasak jo, toks R. Juknevičienės, kaip NATO PA prezidentės, elgesys nesiremia aukštais elgesio standartais, kuriuos kelia NATO, diskredituoja NATO PA prezidento pareigas ir yra naudingas tik bendriems NATO ir Lietuvos priešams.

Dėl Seimo narės R. Juknevičienės pareiškimų LVŽS frakcijos Seime vadovas Ramūnas Karbauskis pirmadienį kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi