Lietuvoje

2018.04.11 16:31

Ko dažniausiai pasigenda LRT žiūrovai, klausytojai ir skaitytojai

LRT.lt 2018.04.11 16:31

Praėjus kiek daugiau nei mėnesiui nuo tada, kai internete pradėjo veikti LRT atsiliepimų-pageidavimų-patarimų skiltis „Bendraukime“, šiandien jau galime aptarti dažniausiai visuomeniniam transliuotojui išsakomas mūsų žiūrovų, klausytojų ir skaitytojų nuomones. Iš viso gavome 86 atsiliepimus.  

Bene dažniausia problema – techniniai nesklandumai naršant portale LRT.lt, ypač – stebint įrašus mediatekoje arba žiūrint tiesiogines transliacijas. Šią problemą žinome, su ja susiduriame kone kas dieną ir patys ir šiuo metu darome viską, kad ji būtų išspręsta. Esame pradėję bendradarbiavimą su nauja programavimo darbus portale atliekančia įmone, kuri artimiausiu metu atnaujins ir pagerins techninius LRT.lt pajėgumus. Šiek tiek kantrybės, ir tikrai bus geriau ir patogiau! Tą pažadame, nes patys jau ne vienerius metus to siekiame ir darome viską, kad techninių trukdžių neliktų ir mediateka bei tiesioginės transliacijos vyktų sklandžiai.

Nemažai pastabų gavome dėl kalbos kultūros, eteryje pasitaikančių kalbos klaidų. Džiaugiamės, kad LRT auditorija tokia išprususi ir dėmesinga. Jūsų dėka galime greičiau aptikti klaidas ir apie jas pranešti laidų vedėjams, žurnalistams. Kita vertus, oficialiosios kalbos sergėtojai, kalbos institucijų specialistai yra ne kartą išskyrę LRT kaip mažiausiai klaidų darančią žiniasklaidos priemonę. LRT dirba net 4 kalbos redaktorės, kurios padeda mums vengti klaidų ir pagarbiai elgtis su gimtąja kalba.

Sulaukėme kelių pastabų ir dėl vedėjų stiliaus – grimo ir net per didelio sijono skeltuko! Galima pajuokauti, kad dėl stiliaus ir grožio – kiek žmonių, tiek nuomonių, tačiau kalbant rimtai – savo vedėjų stilių ir laidų vizualiką esame patikėję rimtiems profesionalams, dirbantiems šioje srityje ne vienerius metus. Nors klaidų, žinoma, visiems pasitaiko.

Kai kuriems kliūna ir LRT didžiųjų projektų, „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos komisijos nariai. Vis dėlto televizijoje, kaip ir viešame gyvenime, populiarūs, žinomi žmonės sulaukia daug kritikos. Visgi tikime, kad ryškių LRT asmenybių gerbėjų ratas yra didesnis, negu jų nemėgstančiųjų.

Džiaugiamės, kad žmonės į „Bendraukime“ parašo ir norėdami pasidžiaugti mūsų kuriamu turiniu, prasmingomis laidomis ir transliacijomis, profesionalumu. Ačiū, kad esate su mumis, nes kitaip nebūtų ir mūsų!