Lietuvoje

2018.04.11 16:38

„Aro“ kovotojai uostamiestyje sučiupo vyrus, planavusius susidoroti su pareigūnais

DELFI.lt2018.04.11 16:38

Uostamiesčio pareigūnus įbauginti ir galimai sutrikdyti jų sveikatą siekę vyrai atsidūrė už grotų. Įtariamieji buvo stebimi apie tris savaites.

Trečiadienio rytą policijos pareigūnai, kartu su Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojais, uostamiestyje sulaikė 2 vyrus, praneša Policijos departamentas.

Sulaikytieji įtariami neteisėtai rinkę informaciją apie pareigūnus, jie taip pat rengėsi sutrikdyti jų sveikatą. Pas įtariamuosius atliktos kratos.

Vienas iš sulaikytųjų yra advokato paslaugas teikiantis asmuo. Įtariama, kad šie vyrai rengė pasikėsinimą į Klaipėdos apskr. VPK padalinio vadovą ir Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorą. Šiuo metu vyksta intensyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai. Policija atkreipia dėmesį, kad pareigūnai ne pirmą kartą susiduria su bandymu juos įbauginti, kada yra kėsinamasi į jų sveikatą ar asmeninį turtą. Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas teigia, kad tokie bandymai visuomet sulauks griežto teisėsaugos atsako.

„Visi, kurie išdrįs kėsintis į pareigūnų gyvybę, sveikatą ar turtą, sulauks negailestingo policijos atsako. Į tokius įvykius žiūrime labai rimtai, todėl nusikaltimai prieš pareigūnus beveik visuomet yra operatyviai išaiškinami arba užkardomi, o asmenys patraukiami atsakomybėn“, – teigia Linas Pernavas.

L. Pernavas patikslino, kad sulaikytieji apklausiami, tad iškart po sulaikymo operacijos kaltinimai jiems dar nebuvo pareikšti.

Vienas įtariamųjų yra advokatas, tačiau L. Pernavas jo pavardės neatskleidė tik patikino, kad uostamiestyje jis gerai žinomas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt