Lietuvoje

2018.04.11 14:20

Pacientų organizacijos reikalauja nušalinti S. Čaplinską nuo pareigų

LRT.lt 2018.04.11 14:20

Pacientai ir pacientų organizacijos pasirašė atvirą laiką prezidentei, ministrui pirmininkui ir sveikatos apsaugos ministrui, reikalaudami susikompromitavusį ULAC vadovą nušalinti nuo užimamų pareigų.

Atvirą laišką pasirašė „Lygus lygiam savitarpio pagalbos grupė“, ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra“ bei Nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų koalicija „Galiu gyventi“, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Pacientų ir pacientų organizacijų dėmesio Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas sulaukė po VšĮ  „Dokumentikos namų“ rengto reportažo, kuriame nepagarbiais ir neapykantos žodžiais atsiliepė apie ŽIV infekcijai pažeidžiamas grupes.

S. Čaplinskas kas keletą metų įsipainioja į skandalus dėl viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje ar nederamų pasisakymų apie asmenis, turinčius ŽIV ligą.

ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacijos „Demetra“ advokacijos vadovė dr. Loreta Stonienė įsitikinusi, kad tokią tendencingą nuomonę, didinančią stigmą ir diskriminaciją, daugybę metų išsakantis valstybinės institucijos vadovas, neturi moralinės teisės vadovauti įstaigai, kurios viena iš funkcijų – padėti asmenims, užsikrėtusiems ŽIV, gauti moksliniais įrodymais pagrįstas paslaugas, kad ŽIV epidemija būtų sustabdyta.

Koalicija „Galiu gyventi“ administracijos direktorė Jurgita Poškevičiūtė stebisi, kodėl nė viena Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė iki tol nedrįso spręsti šios, ne kartą nevyriausybinių organizacijų keltos, problemos.

Visas atviro laiško tekstas čia.