Lietuvoje

2012.05.25 11:25

Konservatorių partija išbarė A. Stancikienę

Justinas Argustas2012.05.25 11:25

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų priežiūros komiteto sargai įspėjo Seimo narę Aureliją Stancikienę.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų priežiūros komiteto sargai įspėjo Seimo narę Aureliją Stancikienę.

Seimo narė neklausė nei partijos, nei frakcijos nuomonės ir interpeliaciją koalicijos ministrui Remigijui Šimašiui palaikė, nors frakcija buvo nusprendusi kitaip.

„Taip, šis jos poelgis buvo įvertintas.

Ji gavo įspėjimą“, – patvirtino Priežiūros komiteto narys Alfonsas Andriuškevičius. Lygiai tokį patį įspėjimą gavo ir iš konservatorių užvakar pasitraukęs Saulius Stoma.

Aštriais teiginiais garsėjančią politikę partijos kolegos baudžia ne pirmą sykį – ji turi jau ne vieną įspėjimą. Dėl šių bausmių jai kelias į Seimo rinkimus konservatorių partijos sąraše ir vienmandatėje apylinkėje gali apskritai užsiverti. Tačiau dėl to nuspręs partijos taryba. A. Stancikienei vienmandatė apygarda kol kas nepaskirta.

Tačiau Seimo narei partijos kolegų įspėjimai – nė motais. Ji nesijaučia padariusi nieko bloga.

„Sutinku, partijose turi būti griežta drausmė. Tam pritariu, tačiau pirmiausia turi būti vertybės. O ponas Šimašius jas pamina ir nuolat pažeidinėja“, – savo poelgį teisino konservatorė.

„Vertybės turi būti aukščiau visko“, – maždaug taip savo klystkelius teisino A. Stancikienė. Esą jai nuo partijos Priežiūros komiteto kliuvo ne šiaip už dalyvavimą R. Šimašiaus interpeliacijoje, – ji dar rėžė ir ugningą kalbą „prieš“.

Panašiai pasielgęs parlamentaras S. Stoma konservatorius jau apleido dėl negautos vienmandatės apygardos. Kaip elgsis A.Stancikienė?

„Dėl šito partijos neapleisiu. Bet jei bus bandoma įteisinti nelegalias statybas Kuršių Nerijoje – tai tikrai taip“, – išrėžė A.Stancikienė.

Ji nepraleido progos priminti, kad, pavyzdžiui, frakcijos narei Vidai Marijai Čigriejienei partija visuomet atlaidi – politikės nebaudė, kai ši vienintelė balsavo prieš Švietimo įstatymą arba dėl pensijų.

„Daug frakcijos narių yra įvairiai baustų. Taisyklės turi būti taikomos vienodos“, – paaiškino A. Stancikienė.

Ką darys toliau, jei vienmandatės apygardos vis dėlto negaus, A. Stancikienė neatskleidė – esą apie tai kalbėti per anksti.

Populiariausi

Stasys Skauminas
18