Lietuvoje

2018.04.11 09:03

Seimo pirmininkas apie B. Markauską: ne tik reputacija yra svarbiausia

ELTA2018.04.11 09:03

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pripažino, kad žemės ūkio ministro Broniaus Markausko reputacija, šiam įsivėlus į skandalą, nukentėjo. Nepaisant to, jei Seime ministrui būtų surengta interpeliacija, V. Pranckietis tvirtino, kad „valstiečiai“ jį gintų.

„Manau, kad turėtų pagrindo ginti vertindami darbus“, – tvirtino V. Pranckietis, „Žinių radijo“ žurnalisto paklaustas, ar surengus apkaltą „valstiečiai“ gintų B. Markauską.

„Jeigu kalbėtume apie vienam ministrui (interpeliacija Aurelijui Verygai. – ELTA) jau bandytą nepasitikėjimo interpeliaciją, tai matėme rezultatą. Tai turbūt, kad ir šiuo atveju, jeigu bandytume Seime inicijuoti tokią procedūrą, tokia procedūra baigtųsi taip pat“, – svarstė V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas, „Žinių radijui“ komentuodamas skandalą, į kurį įsivėlė žemės ūkio ministras, pabrėžė du dalykus.

„Vienas yra jo darbinė veikla ir lyg ir darbinės veiklos priekaištų neturime, bet dėl reputacijos, šiuo atveju – taip. Papuolė į tokią konfliktinę situaciją, ir tik jis pats gali išspręsti ją. Ar tas ūkio pardavimas išspręstų klausimus? Manau, ne iki galo“, – kalbėjo V. Pranckietis, pridurdamas, kad tikriausiai labai sunku būtų ministrui apsispręsti dėl ūkio, nes šis kurtas 20 metų.

Seimo vadovas pabrėžė, kad apsispręsti dėl B. Markausko yra premjero prerogatyva, kuris, pasak V. Pranckiečio, taip pat ne tik reputaciją vertina.

„Premjeras pasakė, kad kol kas jis neturi trauktis, tai premjeras turbūt labiau vertina ne tik reputaciją, bet ir darbą. Bet čia jau labiau vyriausybės, galbūt ir prezidentės toks būtų interesas“, – svarstė V. Pranckietis.

ELTA primena, kad anksčiau naujienų portalas 15min.lt pranešė, jog B. Markausko šeima, ūkininkaudama Klaipėdos rajone, kai kurių sklypų šeimininkams nemoka nuomos mokesčio.

Paaiškėjo, kad faktiškai B. Markausko motina Sofija Markauskienė apie 5 metus naudojosi sklypais be leidimo, o Nacionalinė mokėjimo agentūra S. Markauskienei mokėjo Europos Sąjungos išmokas už keturis sklypus, kuriuos ji dirba be nuomos sutarčių.

Pats B. Markauskas antradienį portalo DELFI.lt konferencijoje teigė, kad žodinis susitarimas buvo sudarytas. Be to, jis teigė sieksią įrodyti savo nekaltumą ir neatmetė galimybės po pusmečio atsistatydinti savo noru. Vėliau tokių pažadų jis atsisakė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina išsklaidyti šešėlius, kritusius dėl žemės ūkio ministro B. Markausko ir jo šeimos veiklos. Pasak prezidentės, esama situacija šešėlį meta ir ant visos Vyriausybės darbo. Tuo tarpu premjeras S. Skvernelis nesureikšmino šios informacijos ir aiškino, kad tai yra žemės ūkio ministro šeimos reikalas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.