Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.11 10:23

LRT veiklą tiriančios komisijos pirmininkas: STT pasakė tai, ką mes matome

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) vykdytuose pirkimuose vyravo lengvas chaosas, tačiau kol kas apie ikiteisminius tyrimus nekalbama. Tokį įspūdį išklausęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovų susidarė laikinosios komisijos LRT veiklai tirti pirmininkas „valstietis“ Arvydas Nekrošius.  

Trečiadienį laikinoji komisija išklausė Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotoją Egidijų Radzevičių, Korupcijos prevencijos valdybos Antikorupcinio vertinimo skyriaus viršininką Audrių Bereišį. STT vertinimo antikorupciniu požiūriu svarstymas Seimo komisijos posėdyje vyko už uždarų durų.

Kaip po susitikimo su STT atstovais teigė A. Nekrošius per susitikimą buvo atkreiptas dėmesys, kad daugelį metų LRT nebuvo jokios priežiūrinės institucijos, kuri viską sužiūrėtų.

„Ir LRT taryba, ir administracinė komisija turėjo prižiūrėti, bet, kaip matome, ne visą laiką viskas tinkamai veikė. STT tam tikrą dalyką pasakė, ir mes kaip komisija tą dalyką matome“, – sakė A. Nekrošius.

Pasak jo, Kultūros ministerija parengė įstatymo projektą, kuriame numatyta, kaip būtų galima tobulinti situaciją.

Išklausęs STT Seimo komisijos pirmininkas susidarė įspūdį, kad LRT pirkimuose buvo lengvas chaosas.

„Apskritai kalbama ir apie kietąją dalį, ir – apie taip vadinamąją minkštąją. Kietąją – tai yra pradedant nuo renovacijos, minkštąją – programų pirkime“, – sakė A. Nekrošius.

Pasak jo, STT paprašė papildomos medžiagos, kad galėtų atlikti platesnį antikorupcinį vertinimą. Seimo komisija žada STT tą medžiagą pateikti dar trečiadienį.

„Kol kas nekalbama (apie ikiteisminius tyrimus)“, – sakė A. Nekrošius.

Pasak Seimo komisijos pirmininko, STT atliko ir nepotizmo vertinimą.

„Procentas kol kas nėra didelis, bet čia giminystės ryšius vertino, tačiau neįvertino draugų rato“, – sakė A. Nekrošius.

STT įvertino situaciją nuo 2013 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi