Lietuvoje

2018.04.10 17:10

A. Skardžiaus apkaltos komisijai informaciją apie jo ryšius su Baltarusija pateiks VSD

BNS2018.04.10 17:10

Specialioji Seimo komisija, tirianti, ar pradėti apkaltą Socialdemokratų darbo frakcijos nariui Artūrui Skardžiui, trečiadienį aiškinsis parlamentaro ryšius su Baltarusija.

Informaciją pateiks Valstybės saugumo departamento (VSD) atstovai, A. Skardžiaus veiklą tyrusios Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius, taip pat pats A. Skardžius.  

„Norėsime išgirsti iš VSD, kokią jie turi šiuo klausimu medžiagą, kokia tai medžiaga apie jo (A. Skardžiaus – BNS) ryšius. Taip pat ir apie ryšius, susijusius su žmonos verslu. Lygiai tą patį norime išgirsti iš Gailiaus – ką komisijai pavyko nustatyti, o iš Skardžiaus – irgi paaiškinimų“, – BNS teigė komisijos pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė. 

Komisija yra nusprendusi kol kas narplioti tik A. Skardžiaus šeimos verslo Baltarusijoje peripetijas, nes Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamas ikiteisminis tyrimas neleidžia gilintis į kitas parlamentaro veiklas, dėl kurių jis kaltinamas interesų painiojimu ir galimu priesaikos sulaužymu. 

Seimo Antikorupcijos komisija yra nustačiusi, kad Baltarusijos elektros iš atsinaujinančių išteklių gamybos įmonei „Investenergostroj“ paskolą yra suteikusi A. Skardžiaus žmona, valdanti 20 proc. šios įmonės akcijų. Kitas akcininkas – A. Skardžiaus draugas Romualdas Patalavičius. 

Be to nustatyta, kad A. Skardžiaus šeimos iš dalies valdoma „Investenergostroj“ atsinaujinančių išteklių elektrinių projektą finansavo ir Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ banko „Belgazprombank“ paskola, o elektrą įmonė brangiai parduoda Baltarusijos valstybiniam koncernui „Belenergo“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.