Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.10 16:09

Lietuvoje lankosi NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume vadas

LRT.lt 2018.04.10 16:09

Balandžio 9–11 d. Lietuvoje  lankosi naujasis NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume (Nyderlandai) vadas generolas Riccardo Marchio, kuris vasario 21 d. pakeitė prieš tai vadavietei vadovavusį gen. Salvatore Fariną.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, balandžio 10 d. gen. R. Marchio susitiko su ministru Raimundu Karobliu ir aptarė regioninio saugumo klausimus, aktualius NATO darbotvarkės klausimus, įskaitant NATO pajėgų buvimą Lietuvoje, taip pat artėjančio NATO vadovų susitikimo laukiamus rezultatus, tarp jų – NATO vadovavimo struktūros adaptaciją

 

„Dabartinių grėsmių fone ypatingai svarbu užtikrinti Aljanso gebėjimą turi reaguoti greitai, užtikrintai ir gebėti atremti tiek konvencines, tiek hibridines grėsmes, ir tai turi atsispindėti naujoje NATO vadovavimo struktūroje bei kituose sprendimuose, užtikrinant patikimą atgrasymą ir gynybą“, – pranešime sako R. Karoblis. Ministras taip pat pabrėžė, jog Aljanso atgrasymo priemonių stiprinimui būtina užtikrinti paramą iš oro ir jūros Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuotam NATO priešakinių pajėgų batalionui. 

 

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas susitikęs su naujuoju NATO Jungtinių pajėgų vadavietės vadu generolu R. Marchio aptarė regiono saugumo situaciją, šalyje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės veiklą bei jos panaudojimo ir sustiprinimo galimybes, apsikeitė nuomonėmis apie NATO vadovavimo struktūros adaptaciją.

 

Gen. R. Marchio padėkojo Lietuvos kariuomenės vadui už glaudų ligšiolinį bendradarbiavimą su jo vadovaujama NATO vadaviete ir Lietuvoje dislokuotais NATO vienetais.

 

Naujasis NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume vadas gen. R. Marchio taip pat lankėsi Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe, kur susitiko su viršininku generolu majoru Vitalijumi Vaikšnoru ir NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje (NFIU) vadu pulkininku Jakob Sogard Larsen, kur aptarė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje vykdomą veiklą, jos integraciją į šalies ginkluotos gynybos planus ir panaudojimo galimybes krizės ar karinio konflikto atveju.

 

Ketvirtadienį gen. R. Marchio apsilankys Rukloje, kur susitiks su NATO priešakinių pajėgų bataliono vadu pulkininku leitenantu Wolf Rüdiger Otto, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadu pulkininku Mindaugu Steponavičiumi, bendraus su vienetų kariais. Taip pat planuojamas vizitas Vilniuje veikiančiame NATO energetinio saugumo kompetencijos centre.

 

NATO Jungtinė pajėgų vadavietė Brunsume yra atsakinga už vadovavimą NATO misijai Afganistane „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support), budinčioms NATO greitojo reagavimo pajėgoms (angl. NATO Responce Force, NRF), už NATO ypač greito reagavimo pajėgų (VJTF) sukūrimą. Be to, ji užtikrina ryšį tarp NATO valdymo ir karinių pajėgų struktūrų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi