Lietuvoje

2018.04.10 13:34

VRK siūlymas: algos S. Skverneliui ir kitiems LVŽS koordinatoriams – nešiurkštus pažeidimas

Liepa Želnienė, 15min.lt 2018.04.10 13:34

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį spręs, kaip vertinti per Seimo rinkimų kampaniją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) patirtas išlaidas keliems kandidatams mokant atlyginimą.  

Tyrimą atlikęs VRK Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyrius, kuriam vadovauja Lina Petronienė, nustatė, kad septyni iš aštuonių partijos darbuotojų 2016-aisiais buvo įdarbinti būtent rinkimams. Tačiau partija išlaidų jų algoms neįtraukė į rinkimų išlaidas ir taip pažeidė įstatymą.

VRK suskaičiavo, kad išvis aštuonių asmenų – tarp kurių premjeras Saulius Skvernelis, dabartiniai jo patarėjai Tomas Beržinskas ir Arnoldas Pikžirnis, Seimo narės Dovilė Šakalienė ir Rūta Miliūtė bei dar trys asmenys, kurie VRK dokumento projekte įvardijami inicialais D.L., V.M. ir M.R. – algoms LVŽS išleido beveik 65 tūkst. eurų.

Dar viena partijos darbuotoja LVŽS pirmininko referentė M.S., anot VRK, iš tikrųjų dirbo ne tik rinkimų agitacijos metu, todėl išlaidos jos atlyginimui galėjo būti neįtrauktos į rinkimų išlaidas.

Todėl, tyrimą atlikusių VRK sekretoriato darbuotojų siūlymu, LVŽS rinkimų išlaidų ataskaita turėtų būti papildyta tik beveik 65 tūkst. eurų suma ir pripažinti, kad jų nenurodydama LVŽS pažeidė Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą.

Vis dėlto ši suma nėra tokia didelė, kad ją įskaičius į rinkimų išlaidas, LVŽS viršytų maksimalų leidžiamą rinkimų išlaidų limitą. Todėl siūloma nepripažinti šio pažeidimo šiurkščiu ir nebausti LVŽS dotacijos atėmimu.

Galutinai dėl to balsuodama antradienį spręs visa komisija. Dar posėdžio pradžioje LVŽS į VRK deleguota narė Jonė Valčiukienė šiuo klausimu pranešė nusišalinsianti.

S. Skvernelio alga – ne didžiausia?

VRK surinkti duomenys rodo, kad nei LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis, nei S. Skvernelis, nei partijos įdarbinti asmenys neslėpė, kad partijai dirbo būtent rinkimų kampanijos metu.

„Buvo dirbama partijai, nustatytu darbo laiku, kaip ir kiekvienas dirbantis pagal darbo sutartį“, – „Žinių radijui“ sakė premjeras.

„Na, įdarbinome. Juk žmogus metė darbą, prisijungė prie mūsų, visą laiką skyrė mūsų rinkimų kampanijai“, – delfi.lt citavo R. Karbauskį.

Portalas delfi.lt taip pat pranešė, kad už darbą „valstiečių“ partijos veiklos koordinatoriumi S. Skvernelis gaudavo vidutiniškai 1,7 tūkst. eurų „į rankas“.

Tačiau dabar aiškėja, kad ne jis galėjo iš LVŽS gauti didžiausią atlygį.

VRK surinktais duomenimis, septynių koordinatorių darbo užmokestis smarkiai skyrėsi. Vieni uždirbo vos 427 eurus, o kiti 2 691 eurą neatskaičius mokesčių. Tai yra nuo 379 iki 2045 eurų į rankas.