Lietuvoje

2018.04.09 22:00

V. Pranckietis: finansavimas krašto apsaugai turi būti didinamas

Seimo valdyba lankėsi Rukloje dislokuotoje mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis vilkas“ kur aptarti  krašto apsaugos prioritetai. Po susitikimo Seimo Pirmininkas pareiškė, kad finansavimas krašto apsaugai turi būti didinamas, kaip sutarta Valstybės gynimo taryboje.

Rukloje Seimo valdybai pristatytos krašto apsaugos sistemos reformos ir nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės. Valstybės gynimo taryba anksčiau sutarė, kad finansavimas krašto apsaugai būtų didinamas pamažu – nuo dabar esamo 2,01 proc. bendrojo vidaus produkto iki 2,5 proc. 2030 m.

Tokiu siūlymu suabejojo valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, esą tai galėtų neigiamai paveikti socialinę politiką. Seimo pirmininkas teigia, kad finansavimas turi būti toks, kaip sutarta Gynimo taryboje.

„Jis turi didėti iki 2,5 proc., kaip ir Valstybės gynimo taryboje esame sutarę, ir dar laukiame partijų pritarimo tuo pačiu klausimu. Manau, kad turi būti didinama, turime atitikti tuos standartus, turime užtikrinti mūsų gynybą. Mūsų žmonės turi būti saugūs ir valstybė turi būti saugi“, – sakė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Pasak krašto apsaugos ministro, planuojama steigti ryšių batalioną, investuoti į karių ginkluotę, logistiką, kitas sritis. Be to kariuomenė perka pėstininkų kovos mašinų, savaeigių artilerijos pabūklų ir vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų. 

„Turim daug sričių, kur buvo neinvestuota, ir mes tikrai turim skubėti, ir laikui einant tas finansavimas turi didėti. Valstybės gynimo taryboje buvo priimtas sprendimas kad iki 2030 m. didėtų iki 2,5 proc.“, – kalbėjo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Lietuva šiemet pirmą kartą skiria kiek daugiau nei 2 proc. BVP gynybai – tiek, kiek numatyta NATO dokumentuose.