Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.09 15:07

SAM: Nacionalinio kraujo centro veikla jau kurį laiką kėlė nerimo

BNS 2018.04.09 15:07

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teigia pati teisėsaugai perdavusi informaciją apie negeroves Nacionaliniame kraujo centre.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė BNS pirmadienį sakė, kad Nacionalinio kraujo centro vadovės Joanos Bikulčienės sulaikymas ministerijai nebuvo didelė staigmena.

„SAM jau kurį laiką kėlė abejonių ir nerimo šios institucijos veikla, buvo girdima įvairių kalbų, todėl SAM vadovybės pavedimu buvo atliekamas tyrimas dėl šio centro veiklos. Praėjusią savaitę visa ši informacija perduota Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT)“, – sakė L. Bušinskaitė-Šriubėnė.

Anot jos, ministerija aktyviai ir glaudžiai bendradarbiauja su STT ir kitomis teisėsaugos institucijoms, teikdama visą informaciją, kuri reikalinga atliekant tyrimus, susijusius su Nacionalinio kraujo centro veikla.

„Ministro nuomone, ši istorija yra dar vienas pavyzdys, kad sveikatos sistema pradeda valytis, padedant teisėsaugos institucijoms ir neabejingiems piliečiams. Kita vertus, neabejotinai tokios istorijos, kai sveikatos priežiūros įstaigų vadovai sulaikomi ir jiems pareiškiami įtarimai, neprideda pasitikėjimo sveikatos sistema“, – dėstė patarėja.

Artimiausiu metu laikinu Nacionalinio kraujo centro vadovu žadama skirti žmogų iš šalies.

BNS žiniomis, STT pareigūnai Nacionalinio kraujo centro vadovę sulaikė penktadienį. Neoficialiais duomenimis, jai pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba, ji suimta dviem savaitėms.

Tai ne pirmas ikiteisminis tyrimas, susijęs su Nacionaliniu krauju centru. Piktnaudžiavimu tarnyba kaltintas ir J. Bikulčienės pirmtakas Vytenis Kalibatas. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prieš kelerius metus kaltino jį, kad 2005–2009 metais iš Lietuvos į Vokietiją išvežta apie 40 tonų kraujo plazmos. Taip esą valstybei padaryta beveik 1,1 mln. eurų (3,7 mln. litų) žala.

Vilniaus apylinkės teismas išteisino V. Kalibatą.

Nacionaliniam kraujo centrui jis nebevadovauja nuo 2013-ųjų lapkričio – jį poste pakeitė buvusi centro rinkodaros vadovė, teisininkė J. Bikulčienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi