Lietuvoje

2018.04.09 09:37

Prezidentė Paryžiuje su E. Macronu aptars saugumo ir finansų ateities klausimus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Baltijos šalių vadovais pirmadienį Paryžiuje susitiks su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu. Per darbinį vizitą daug dėmesio žadama skirti saugumo, Europos ateities ir finansų perspektyvos klausimams.

„Trys Baltijos šalys vėl kartu turi svarbių projektų. Vienas iš jų – susitikimas su Prancūzijos prezidentu. Jis yra naujas europinis lyderis, labai aktyvus, labai proeuropietiškas, suteikiantis naują impulsą pačiai Europai ir mūsų strateginei partnerystei su Prancūzija.

Dar kartą įtvirtinsime su juo mūsų karinį bendradarbiavimą, nes kartu dalyvaujame įvairiuose antiteroristiniuose projektuose, o Prancūzijos kariuomenė taip pat dalyvauja mūsų NATO batalione. Taigi, ir karinis, ir europinis bendradarbiavimas mums be galo svarbus“, – užtikrino prezidentė LRT RADIJUI.

Po poros mėnesių Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai ketina pristatyti savo siūlymus, kaip reformuoti Bendriją ir įpūsti jai ugnies. Europos reformatoriumi jau vadinamas E. Macronas nori didesnės integracijos tarp Bendrijos šalių. O tos, kurios to nenori, galėtų likti nuošalyje. Baltijos šalys ir Vidurio Europa į E. Macrono idėjas žiūri atsargiai. Juolab, Bendrijos laukia mūšis dėl kito septynerių metų biudžeto, kuriame turės būti suderintas turtingesnių šalių nenoras daugiau į jį mokėti su besivejančiųjų šalių, tokių kaip Lietuvos, nenoru, kad išmokos mažėtų.

Valstybių vadovai Orsė muziejuje atidarys Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumo šimtmečiui skirtą Baltijos šalių simbolizmo parodą. D. Grybauskaitė, be kita ko, susitiks ir su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vadovybe, kuriai pristatys Lietuvos pažangą siekiant narystės organizacijoje. D. Grybauskaitės teigimu, per pastaruosius 5 metus šalyje įvykdyta daugybė reformų, tad tikimasi, kad dėl narystės bus galutinai sutarta.

„Su pasididžiavimu parodysiu, kaip per penkerius metus Lietuva pasikeitė, kiek reformų padarėme. Priskaičiavome 50 būtinų naujų įstatymų kovoje su korupcija, valstybinių įmonių valdyme ir kitų“, – LRT TELEVIZIJAI sakė prezidentė.