Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.08 20:16

Globos namai privalės priimti ir ŽIV infekuotus asmenis

BNS 2018.04.08 20:16

Socialinės globos namai nebegalės atsisakyti priimti ŽIV infekuotų ar AIDS sergančių asmenų, pranešė Lygių galimybių kontrolierės tarnyba.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis patikslino priėmimo į socialinės globos įstaigas taisykles. Jis pašalino spragą, dėl kurios kai kurie globos namai atsisakydavo priimti minėtus asmenis.

Taisyklės patikslintos po lygių galimybių kontrolierės atlikto tyrimo ir priimto sprendimo.

Pernai rudenį į tarnybą kreipėsi moteris, kurią globos namų administracija atsisakė priimti dėl to, kad yra infekuota ŽIV.

Iki šių metų kovo Socialinės globos normų apraše buvo numatyta, kad žmonės, sergantys ūmiomis infekcinėmis arba kitomis pavojingomis užkrečiamomis ligomis bei ūmia psichoze, į įstaigas nepriimami. 

„Tokia formuluotė įstaigoms leisdavo laisvai interpretuoti, ką galima laikyti „kitomis pavojingomis“ ligomis taip stigmatizuojant žmones, infekuotus ŽIV ar sergantiems AIDS, kurie, nesant ūmioms formoms, aplinkiniams paprastai nekelia jokio pavojaus“, – sakė Lygių galimybės kontrolierės tarnybos Teisės skyriaus vyresnioji patarėja Audronė Daukšaitė-Timpė.

Dabar iš dokumento išbraukti žodžiai „kitomis pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi