Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.08 15:06

STT sulaikė Kraujo centro vadovę J. Bikulčienę

BNS žiniomis, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai penktadienį sulaikė Nacionalinio kraujo centro vadovę Joaną Bikulčienę.

Neoficialiais duomenimis, jai pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba, ji sulaikyta dviem savaitėms.

Teisėsauga komentarų kol kas neteikia ir išsamesnę informaciją žada pateikti pirmadienį.

DELFI šaltinių teigimu, penktadienį buvo atliktos kratos ne tik moters darbovietėje, namuose, bet ir pas artimus giminaičius kituose šalies miestuose.

Kodėl STT minėtą informaciją nuslėpė nuo visuomenės, neaišku.

Tarnybos atstovė R. Endružytė sekmadienį DELFI teigė, kad pranešimą spaudai apie atliekamą ikiteisminį tyrimą STT planavo paskelbti rytoj, pirmadienį, balandžio 9 dieną.

Sekmadienį apie tai paklausus pačios STT, tarnybos atstovė spaudai Renata Endružytė teigė, kad „negalinti nei patvirtinti, nei paneigti klausiamos informacijos“, bet „komentarus šia tema Tarnyba pateiks pirmadienį, suderinusi su prokurorais“.

Tame pačiame ikiteisminiame tyrime, šaltinių teigimu, specialiosios liudytojos statusas suteiktas ir Seimo nario, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio žmonai Živilei Žemaitaitienei.

Moteris DELFI šį faktą patvirtino pati: „Taip, aš buvau iškviesta į STT specialiosios liudytojos statusu, tačiau mano apklausa nevyko. Tai susiję ne su manimi, o su įmone, kuriai aš teikiau teisines paslaugas“.

Seimo nario žmona neįvardijo minėtos įmonės, sakydama, kad tai pažeistų ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimą.

Ž. Žemaitaitienė nuo pernai metų dirba advokato padėjėja advokatų kontoroje „Adlex“.

Susisiekus su Seimo nariu, R. Žemaitaitis nepaneigė žinąs apie tai, kas įvyko penktadienį.

Tačiau patikino, kad jo žmona „šimtu procentų nebuvo apklausta, tik kažkokius ten dokumentus sakė neša, nes skambino iš STT, kad atneštų“.

Pasak R. Žemaitaičio, jo žiniomis, STT vykdomas ikiteisminis tyrimas „susiję su buvusiais jos (Ž. Žemaitaitienės – aut. past.), kaip advokatės, klientais“.

Kol kas nedetalizuojama, dėl kokių konkrečiai nusikalstamų veikų J. Bikulčienė įtariama.

DELFI šaltinių žiniomis, tai gali būti susiję su centro vykdomais vieno iš kraujo komponentų – kraujo plazmos pardavimais užsienyje veikiančioms įmonėms, tarp kurių, nepatvirtintais duomenimis, ir lietuvių verslininkų farmacijos įmonės užsienio valstybėse.

Teisės magistro išsilavinimą turinti J. Bikulčienė Nacionaliniam kraujo centrui vadovauja nuo 2013-ųjų metų. Jos penkerių metų kadencija baigsis šių metų gruodį.

2016-ais metais savaitraščio „Lietuvos sveikata“ rengiamame konkurse moteris laimėjo „Metų vadovo“ titulą.

Anksčiau J. Bikulčienė net aštuonerius metus dirbo pareigūne Valstybės saugumo departamente.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi