Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.06 22:27

Prašoma išsiaiškinti, ar R. Karbauskio verslas siekė išvengti mokesčių

Kelios Seimo konservatorių frakcijos narės prašo mokesčių inspekcijos atlikti išsamų „Agrokoncerno“ ir jam priklausančio „Žemės ūkio inovacijų centro“ mokestinį patikrinimą dėl galimo bandymo išvengti mokesčių.

Parlamentarės kelia klausimą, ar „Žemės ūkio inovacijų centras“, vykdydamas statybas Kauno marių regioniniame parke, kurias Ramūnas Karbauskis vadina observatorija stebėti asteroidams, o žiniasklaida, anot politikių, yra pavadinusi asmenine rezidencija, netenkina akcininkų asmeninių interesų.

Anot 15min.lt, R. Karbauskio verslas yra sukaupęs 73 mln. eurų nepaskirstyto pelno. Nemokant dividendų, nereikia mokėti 15 proc. pajamų mokesčio. Jei statybas iš gautų dividendų vykdytų privatus asmuo, jis privalėtų sumokėti pajamų mokestį.

Be to, parlamentarės pastebi, kad statybas vykdanti bendrovė užsiima verslo konsultacijomis, todėl pelno uždirbimas iš gyvenamosios paskirties turto šiai įmonei nėra būdinga veikla.

„Jeigu kreipėsi į mokesčių inspekciją, tai ji ir atsakys. Aš sveikinu bet kokį kerpimąsi, jeigu kyla abejonės dėl vienos ar kitokios veiklos. Ypač jeigu tai susiję su mokesčių mokėjimu. Esame pirmoje vietoj suinteresuoti, kad visi mokesčiai būtų sumokėti, kuriuos po to jums grąžiname“, – sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis . 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi