Lietuvoje

2018.04.05 11:05

Prieš naują „Misija Sibiras“ dalyvių atranką laužomi mitai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.04.05 11:05

„Misija Sibiras“ 13-ą kartą skelbia dalyvių atranką, kurie dalyvaus 17-oje ekspedicijoje. „Dažnai žmonės galvoja, kad į ekspedicijas gali vykti tik tie, kurie savo šeimoje turi tremtinių. Vieni bijo pildyti anketą, nes nemoka rusų kalbos, kiti į ekspediciją vyksta skautai, šauliai ar žygeiviai. Būtent mes kiekvienais metais, ir šiais – taip pat, siekiame parodyti, kad į ekspediciją vykti gali bet kas. Svarbiausia yra motyvacija, o ne profesija ar giminės istorija“, – apie laužomus mitus kalba projekto vadovė Raminta Kėželytė.

Primenama, kad norintys patekti į projektą pirmiausia turi užpildyti dalyvio anketą, po to vyks bandomasis žygis, į kurį pateks dalis anketas užpildžiusių asmenų. Po žygio bus formuojama galutinė ekspedicijos komanda.  

„Į ekspediciją išvyksta ne 16 lyderių ar bandomojo žygio nugalėtojų, o viena komanda, todėl yra papildomų veiklų, kurios vyksta po komandos suformavimo“, – sako projekto vadovė R. Kėželytė, akcentuodama, kad būsimos misijos dalyviai įsitraukia į pilietines akcijas, susipažįsta tarpusavyje.

Ekspedicijoje dalyvavusi televizijos žurnalistė Julija Ciurupa prisipažino, kad iki ekspedicijos buvo vangi ir uždara, bet kelionė po lietuvių tremties vietas ją pakeitė. O studentas Martynas Norkūnas prisimena pirmą kartą anketą užpildęs dar mokydamasis 12 klasėje. Prieš pildydamas anketą vaikinas buvo nusprendęs nevykti į ekspediciją tais metais, bet likimas susiklostė, kad visgi jis išvyko į misiją.

Daugiau apie būsimą misiją – įraše.

Populiariausi

Karantinas
8

Lietuvoje

2021.03.06 09:32

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai fiksuojami įmonėse, darželiuose ir vienuolyne

per praėjusią parą – 450 naujų koronaviruso atvejų, 10 žmonių mirė; atnaujinta 11.10
8