Lietuvoje

2013.07.03 11:03

Premjeras neigia esant nesutarimų valdančiojoje koalicijoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, Lietuva“, LRT.lt2013.07.03 11:03

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius neigia viešojoje erdvėje atsiradusias diskusijas dėl valdančiojoje koalicijoje kilusių nesutarimų – premjeras teigia, kad jų nėra.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius neigia viešojoje erdvėje atsiradusias diskusijas dėl valdančiojoje koalicijoje kilusių nesutarimų – premjeras teigia, kad jų nėra.

„Turiu pastebėti, kad šiuo metu labai jautriai žiūrima į koalicijos gal kai kada ir vidines diskusijas. [...] Nesutarimas, jei kalbėtume apie mokesčių formą, įvyko tik dėl vieno klausimo: kaip jūs žinote, vieni pasiūlė padaryti PVM lengvatą šviežiai ir atšaldytai mėsai, kiti norėjo, kad lengvata būtų suteikta visiems maisto produktams. O tai šiuo metu Lietuvoje būtų visiškai nerealu įgyvendinti.

Kažkodėl tai [nesutarimai – red. past.] buvo paversta, kad koalicija kone gali sugriūti, kad koalicijoje yra nesutarimų. Bet tai yra paprastas dalykas, kada Seimo nariai patys nori įgyvendinti savo duotus pažadus“, – trečiadienį LRT televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“ tikino premjeras.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad vartojimas Lietuvoje atsigauna itin lėtai: žmonės dar nenoriai didina savo išlaidas.

LRT.lt primena, kad šiuo metu Lietuvoje galioja standartinis 21 proc. PVM tarifas visiems maisto produktams.

LRT. lt taip pat primena, kad šalies vadovė yra pasisakiusi apie siūlomą pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą mėsai. „Kai kalbame apie PVM lengvatą mėsai, mes puikiai žinome, tuo suinteresuotas vienas iš valdančiosios koalicijos partnerių tiesiogiai. Tai jeigu kitas koalicijos partneris nori dovanoti 200 mln. litų – tiek kainuotų PVM lengvata mėsai – vienam iš savo partnerių“, – sakė Dalia Grybauskaitė.

Į šiuos prezidentės žodžius kritiškai atsakė Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas.