Lietuvoje

2018.04.04 12:10

Lietuvoje birželį lankysis Nyderlandų karališkoji pora

LRT.lt 2018.04.04 12:10

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu Lietuvoje birželio 13–15 dienomis su valstybiniu vizitu lankysis Nyderlandų karalius Willemas-Alexanderis ir karalienė Maxima, skelbia prezidentūra.

Valstybinis Nyderlandų karališkosios poros vizitas Lietuvai minint atkurto valstybingumo šimtmetį – tai artimos šalių draugystės simbolis ir galimybė dar labiau sustiprinti abipusį bendradarbiavimą, rašoma pranešime spaudai. Karališkojo vizito metu didelis dėmesys bus skiriamas Lietuvos ir Nyderlandų ryšiams verslo, prekybos, kultūros srityse, bendradarbiavimui NATO ir Europos Sąjungoje. Šalies vadovė su Nyderlandų karaliumi atidarys abiejų šalių verslo forumą ir susitiks su daugiašaliame NATO batalione dislokuotais Nyderlandų kariais.

Nyderlandų kariai vieni pirmųjų prisijungė prie Vokietijos vadovaujamo daugiašalio NATO bataliono Lietuvoje, Olandijos naikintuvai ne kartą vykdė Baltijos šalių oro policijos misiją. Lietuva taip pat aktyviai prisideda prie Nyderlandų iniciatyvos didinti karinį mobilumą tarp ES šalių, užtikrinant, kad sąjungininkų karinė technika judėtų be trukdžių. Olandija taip pat yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių ir antra didžiausia investuotoja mūsų šalyje.

Minint atkurto valstybingumo šimtmetį Lietuva sulaukia išskirtinio karališkųjų Europos šeimų dėmesio: su valstybiniu vizitu lankysis ne tik Nyderlandų karališkoji pora, šalyje taip pat laukiamas Norvegijos sosto įpėdinis Hakonas. Vasario 16-osios iškilmėse Vilniuje lankėsi Švedijos sosto įpėdinė princesė Victoria ir jos sutuoktinis princas Danielius.