Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.04 08:37

D. Grybauskaitė Vašingtone susitiks su Atstovų Rūmų Baltijos grupės pirmininku

Edvardas Špokas 2018.04.04 08:37

JAV viešinti Lietuvos prezidentė trečiadienį Kongrese susitiks su Atstovų Rūmų Baltijos grupės pirmininku Johnu Shimkumi. Antradienį po susitikimo su prezidentu Donaldu Trumpu, Dalia Grybauskaitė džiaugėsi, kad į Baltijos šalių ir Amerikos pasirašytą bendrą deklaraciją įtraukta viskas, ko siekta. Joje numatyta, kad amerikiečiai žada periodiškai regione dislokuoti savo karius, o priešo atgrasymas susietas ir su oro gynyba. To labiausiai siekė Lietuvos diplomatai.

Prognozuotai neprognozuojamas – taip D. Trumpą apibūdino D. Grybauskaitė, toks JAV lyderis buvo ir susitikime su Baltijos šalių lyderiais.  Pietų pradžioje, tik pasveikinęs svečius, D. Trumpas netikėtai penkias minutes atsakinėjo į žurnalistų klausimą dėl imigrantų iš Meksikos ir sienos su ja apsaugos. Vėliau D. Trumpas paragino Lietuvos prezidentę pripažinti, kad tik jo dėka NATO narės didina išlaidas gynybai.

D. Grybauskaitei pasakius, kad be Amerikos reformuoti NATO neįmanoma, o spaudimas didinti išlaidas yra puikus sprendimas, D. Trumpas vėl pažėrė kritikos Vokietijai, kuri gynybai išleidžia perpus mažiau nei reikalauja Aljansas.

Po susitikimo D. Trumpas vėlgi kone daugiausia kalbėjo būtent apie pinigus – didėjančią prekybą, eksportą ir tai, kad Baltijos šalys pirks ginkluotę iš Amerikos. Tiesa, bendroje deklaracijoje amerikiečiai žada ir toliau regione periodiškai dislokuoti savo karius ar techniką, o priešo atgrasymas susietas ir su oro gynyba. Tai konkrečiausi iki šiol buvę Amerikos įsipareigojimai regionui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi