Lietuvoje

2012.07.09 17:46

Sveikatos specialistai aiškins, kaip saugiai ilsėtis paplūdimyje

Ugniagesių duomenimis, Lietuvoje per ilgąjį savaitgalį nuskendo 12 žmonių. Pajūryje aukų išvengta, tačiau čia daug žmonių kentėjo nuo saulės ir šilumos smūgio.

Ugniagesių duomenimis, Lietuvoje per ilgąjį savaitgalį nuskendo 12 žmonių. Pajūryje aukų išvengta, tačiau čia daug žmonių kentėjo nuo saulės ir šilumos smūgio.

Klaipėdos sveikatos biuro specialistai nuo šios dienos paplūdimių prieigose konsultuoja, kaip saugiai degintis ir maudytis, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Karštos saulės išsiilgę poilsiautojai tiesiog užgulė pajūrio paplūdimius. Gelbėtojai džiaugiasi, kad savaitgalį aukų vandenyje pavyko išvengti, tačiau budintiems medikams darbo netrūko.

„Pirmą laisvadienį buvo labai karšta ir turėjome problemų, labai daug žmonių gavo saulės, šilumos smūgius. Sunegalavo nemažai problemų su širdimi turinčių žmonių, žodžiu, daug kam bloga pasidarė“, – teigė Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyr. specialistas Aleksandras Siakki.

Klaipėdos sveikatos biuro specialistai keletą pastarųjų metų per karščius skuba į paplūdimius – konsultuoja kaip saugiai degintis ir maudytis, dalija vandenį, nemokamai matuoja kraujospūdį.

Žmonės, palyginti su ankstesniais metais, kraujospūdį tikrinasi itin noriai – per pora valandų jį pasimatavo apie šešios dešimtys poilsiautojų.

„Rezultatai tokie, kad daugumai kraujospūdis tikrai pakilęs, nes gal ir vieta tokia nedėkinga, kad į kalniuką palypėti reikia, ir tas oras toksai tvankokas, karštokas. Tad primename, kad svarbiausia gerti vandens ir saugoti galvą“, – kalbėjo Klaipėdos sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Lina Reliugaitė.

Ypač vyresnio amžiaus poilsiautojai džiaugiasi tokia galimybe.

„Taip jaučiuosi normaliai, nors kraujospūdis aukštas. Tikriausiai reikia užsidengti galvą“, – sakė moteris.

Tokias akcijas sveikatos biuro specialistai vykdys beveik visą liepą keturiuose uostamiesčio paplūdimiuose.

Gelbėtojai savo ruožtu tėvelius ragina nepamiršti į paplūdimį atsivestų vaikų – pasimetusių, be priežiūros besiturškiančių vandenyje vis dar apstu. 

„Kartoju: tėveliai, prižiūrėkite savo vaikus, neleiskite vieniems būti prie vandens. Yra daug duobių, tad vienas žingsnis ir jūsų vaikas gali nuskęsti“, – aiškina gelbėtojai.

Šiemet Lietuvoje vanduo jau pasiglemžė 98 žmones, 7 iš jų – nepilnamečiai.