Lietuvoje

2013.07.02 16:58

Teismas: R. Podolskis papirkinėjo rinkėjus

LRT.lt2013.07.02 16:58

Zarasų rajono apylinkės teismas Darbo partijos kandidatą į Seimą Zarasų-Visagino apygardoje Rimvydą Podolskį pripažino kaltu papirkinėjus rinkėjus. Jam skirta 26 tūkst. Lt bauda.

Zarasų rajono apylinkės teismas Darbo partijos kandidatą į Seimą Zarasų-Visagino apygardoje Rimvydą Podolskį pripažino kaltu papirkinėjus rinkėjus. Jam skirta 26 tūkst. Lt bauda.

Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nustatė, kad 2012 metų spalio mėnesį R. Podolskis davė 10 Lt Ramūnui Garbinčiui, kad šis per Seimo rinkimus balsuoti už Darbo partiją ir jį patį. Taip pat kandidatas į Seimo narius R. Garbinčiui, Artūrui Baliukai ir Žygimantui Mackevičiui pasiūlė už materialinį atlygį surasti asmenis, kurie taip pat balsuotų už Darbo partiją ir jį patį.

Byloje nustatyta 16 nukentėjusiųjų, kuriems už kandidatui palankų balsą buvo sumokėtas 10–15 litų atlygis, teigiama Zarasų rajono apylinkės teismo pranešime.

R. Garbinčius dar 2012 m. spalio 24 d. Zarasų rajono apylinkės teisme priimtu teismo baudžiamuoju įsakymu buvo pripažintas kaltu dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise.

Kaltinamieji savo kaltės nepripažino, tačiau teismas, įvertinęs byloje esančius duomenis – nukentėjusiųjų ir liudytojų parodymus, kaltinamųjų ir nukentėjusiojo telefonų įeinančių ir išeinančių skambučių bei trumpųjų žinučių duomenis bei kitą bylos medžiagą, konstatavo, jog kaltinamųjų kaltė bendrai papirkus ir taip trukdžius asmenims pasinaudoti rinkimų teise yra visiškai įrodyta.

Įvertinęs tai, kad R. Podolskis padarė du nesunkius nusikaltimus, yra neteistas, dirba, nukentėjusieji jam pretenzijų neturi, teismas jam skyrė švelniausios rūšies įstatymo numatytą bausmę – baudą.

Kaltinamasis paskirtą 200 MGL (26 000 Lt) baudą turės sumokėti per du mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

A. Baliukai ir Ž. Mackevičiui teismas skyrė viešųjų darbų bausmę. Nuosprendžiu A. Baliuka įpareigotas keturis mėnesius, o Ž. Mackevičius šešis mėnesius neatlygintinai dirbti po 20 valandų per mėnesį visuomenės labui.

Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

LRT.lt primena, kad anksčiau R. Podolskis jam metamus įtarimus vadino nesąmone, melu ir teigė manantis, kad su juo siekiama susidoroti dėl to, kad jis pernai spalį Seimo rinkimuose dalyvavo kaip Darbo partijos kandidatas.

Darbo partijos pernai spalį kelto R. Podolskio teisinį imunitetą VRK pirmą kartą panaikino po Seimo rinkimų pirmojo turo, kad prokurorai galėtų jam pateikti įtarimus dėl balsų pirkimo organizavimo.

Seimo rinkimų rezultatai Zarasų-Visagino apygardoje spalį buvo panaikinti dėl šiurkščių pažeidimų, Vyriausioji rinkimų komisija R. Podolskį pripažino papirkinėjus rinkėjus.

Darbo partijos taryba po balsų pirkimo skandalo sustabdė R. Podolskio narystę partijoje, tačiau konkurento jam Zarasų-Visagino apygardoje per pakartotinius rinkimus neiškėlė.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius