Lietuvoje

2018.04.02 10:20

Prie Raseinių tvarkomas piligrimų kelias

BNS2018.04.02 10:20

Prie Raseinių tvarkomas Lietuvos ir Lenkijos katalikų lankomas piligrimų kelias, visus darbus ketinama baigti iki kitų metų rugsėjo.

Dar šiemet 18 kilometrų kelyje tarp Raseinių ir Šiluvos bus įrengta 20 koplytėlių, kurtų žymių Lietuvos tautodailininkų, o visus darbus tikimasi baigti iki 2019-ųjų rugsėjo, sako Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė.

„Kiekvienoje iš 20-ies stotelių jau pastatyta medinių kryžių ir koplytėlių, o šįmet bus statomos siužetinės koplytėlės, kad piligrimai eidami galėtų sustoję pamatyti ir atpažinti kiekvieną Marijos rožinio slėpinį“, – BNS pasakojo B. Kulpinskaitė.

Šiuo metu muziejus skelbia konkursą keliui apželdinti, privažiavimams, takeliams, aplinkai sutvarkyti, pačias koplytėles ketinama pastatyti pavasarį. Jas kūrė 14 medžio drožėjų iš visos Lietuvos, tarp jų – du iš Raseinių krašto.

Pasak B. Kulpinskaitės, 18 kilometrų kelias yra pripažintas respublikinės reikšmės, galutinė jo stotelė – katalikams svarbi Šiluva. 

Lietuvos Katalikų bažnyčia skelbia, kad Šiluvoje prieš 400 metų apsireiškė švenčiausioji Mergelė Marija, čia beveik 500 metų švenčiami švenčiausiosios Mergelės Marijos Gimimo atlaidai.

Šįmet Raseinių savivaldybė darbams skyrė 55 tūkst. eurų – už juos bus pastatytos koplytėlės, didžioji dalis pinigų bus skirti aplinkai tvarkyti.

Visus darbus tikimasi baigti iki 2019-ųjų rugsėjo pradžioje vyksiančių Šilinių atlaidų, kai čia renkasi piligrimai. Anot B. Kulpinskaitės, įprastai būna dvi piligrimų grupės – viena iki Šiluvos keliauja nuo Tytuvėnų, antroji – nuo Dubysos upės. 

Muziejaus direktorė tikino, kad darbai suplanuoti seniai ir nėra susiję su rugsėjį vyksiančiu popiežiaus Pranciškaus vizitu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.