Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.31 16:31

Parlamentarai vis nesusitaria dėl atostogų

Seime ir toliau stringa įstatymas dėl parlamentarų socialinių garantijų. Politikai ypač nesutaria, ar reikia jiems įteisinti atostogas. Konstitucinis Teismas daugiau nei prieš dešimtmetį yra paskelbęs, kad Seimas privalo priimti jų darbo sąlygas nustatantį įstatymą.

Socialinių reikalų ir darbo  komitetui parlamentarų atostogų klausimas pasirodė kietas riešutėlis. Komiteto vadovės Rimantės Šalaševičiūtės teigimu, siūlymų pateikta daug, tad ir diskusijos laukia netrumpos. Iki šiol šis klausimas vis atidedamas.

„Europos valstybėse tiktai Bulgarijoje, Slovėnijoje, Makedonijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje atostogos yra reglamentuojamos. Jos yra nuo 40 iki 45 dienų. O šiaip atostogos reglamentuotos posovietinėse valstybėse: Baltarusijoje, Rusijoje, Azerbaidžane, Gruzijoje ir t. t.“ – LRT TELEVIZIJOS žinioms sako Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė. 

Pirmoji Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė sako, kad taip, kaip yra dabar, nėra gerai: apsimetimas, kad gulint prie jūros rengi įstatymus, nėra normalu. Negerai, pasak jos, ir tai, kad Socialinių garantijų įstatymas vis stringa.

„Akivaizdžiai vėluojame ir suprantu, kad yra daug kitų įstatymų projektų, kurie gyvybiškai svarbūs, bet ir šio įstatymo ilgas svarstymas mums neprideda garbės“, – pabrėžė Seimo vicepirmininkė. 

Plačiau apie tai – Redos Gilytės ir Lidijos Jankauskienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi