captcha

Jūsų klausimas priimtas

Živilė ir Jonas Pinskai galės tapti Seimo nariais

Seimas antradienį be jokių diskusijų ypatingos skubos tvarka priėmė nutarimą, kuriuo atstatoma galimybė tapti parlamentarais trims Darbo partijos nariams, kuriuos anksčiau Seimas buvo išbraukęs iš šios partijos kandidatų sąrašo.
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

Seimas antradienį be jokių diskusijų ypatingos skubos tvarka priėmė nutarimą, kuriuo atstatoma galimybė tapti parlamentarais trims Darbo partijos nariams, kuriuos anksčiau Seimas buvo išbraukęs iš šios partijos kandidatų sąrašo.

Nutarimo projekte numatyta, kad Živilė Pinskuvienė, Jonas Pinskus, Jolanta Gaudutienė bus grąžinami į kandidatų sąrašą po brūkšnio – tai yra jie galės tapti parlamentarais tik iš Seimo pasitraukus kitiems trims dabartiniams Darbo partijos atstovams parlamente.

Už tokį nutarimo projektą antradienį balsavo 51 Seimo narys, 17 buvo prieš, 18 susilaikė. Nutarimas priimtas valdančiųjų balsais. Tarp jų projektui nepritarė tik socialdemokratas Albinas Mitrulevičius.

Į kandiadtų sąrašą, tik keliolika vietų žemiau grąžintas ir Vytautas Gricius.

Primename, kad pašalinti „darbiečius“ iš kandidatų sąrašo Seimui rudenį rekomendavo Konstitucinis Teismas.

Skundą dėl Seimo rinkimų rezultatų nagrinėjęs KT buvo konstatavęs, kad Vyriausiajai rinkimų komisijai nustatant Darbo partijos kandidatų eilę buvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas. KT savo išvadoje pareiškė, kad Rinkimų komisija turėjo informacijos apie galimą balsų pirkimą minėtų kandidatų naudai, tačiau į ją neatsižvelgė.

Todėl remdamasis KT nutarimu, Seimas pernai lapkričio 14 dieną priėmė sprendimą, kad Darbo partijos kandidatai Ž.Pinskuvienė, J.Gaudutienė bei J. Pinskus nėra išrinkti Seimo nariais. Jų vietas Seime užėmė kito „darbiečių“ kandidatų sąrašo atstovai.

Trukdymu pasinaudoti rinkimų teise šiuo metu kaltinami keturi asmenys: Vladislavas Gaidis, Igoris Sologubovas, Eugenijus Maciulevičius ir buvęs Darbo partijos kandidatas į Seimą Viačeslavas Ždanovičius.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, visi šie asmenys, veikdami bendrininkų grupėje, susitarė už 30 tūkst. litų sumą papirkti 3 tūkst. asmenų, kad šie balsuotų už Darbo partiją daugiamandatėje rinkimų apygardoje, taip pat reitinguotų Darbo partijos sąraše esančius penkis jos narius: Joną Pinskų, Živilę Pinskuvienę, Jolantą Gaudutienę, Vytautą Gricių ir V.Ždanovičių.

Kaip yra pranešusi Generalinė prokuratūra, V. Gaidis ir I. Sologubovas iš E. Maciulevičiaus ir V. Ždanovičiaus tam reikalui gavo 5 tūkst. litų, tačiau nebaigė vykdyti nusikalstamos veikos – sutrukdė pareigūnai.

Tuo metu Ž. Pinskuvienė, J. Pinskus, J. Gaudutienė ir V. Gricius byloje tėra liudytojai.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...