Lietuvoje

2018.03.31 10:10

Sinoptikė apie Velykų orus: „Deja“

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.03.31 10:10

Prieš Velykas – 12 laipsnių šilumos, po – 14 laipsnių. Deja, per pačias Velykas daug bus ne šilumos, o lietaus ir vėjo. Apie artimiausių dienų orus LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Alva Nagelytė.

Šeštadienį numatomi jaukūs, be kritulių, ramūs orai. Tirštesni debesys dengs šiaurinius rajonus (ypač – pirmoje dienos pusėje): temperatūra įdienojus čia sieks nuo 4 iki 9 laipsnių šilumos. Pietiniuose rajonuose saulė pro retėjančius debesis spindės ilgesnį laiką, čia temperatūra kils iki 8–10 laipsnių, o kraštiniuose pietiniuose rajonuose – ir iki 12 laipsnių šilumos. Vėjas bus nestiprus.

„Deja, šventinę Velykų nuotaiką jau drums lietus, šlapdriba, smarkus vėjas. Velyknaktį pirmiausiai pradės lyti pietiniuose šalies rajonuose, o dieną jau įsilis visoje šalyje, vietomis lis smarkiai. Šiaurės vakariniuose rajonuose su lietumi įsimaišys ir sniego. Lietų lydės ir stiprus šiaurės rytų vėjas“, – LRT RADIJUI prognozavo sinoptikė.

Temperatūra naktį svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Dieną šiauriniuose rajonuose bus apie 3–4 laipsnius, o pietų Lietuvoje – iki 7–9 laipsnių šilumos. 

Pirmadienį, antrąją Velykų dieną, lietų jau keis šlapdriba. Vėjas dieną pasisuks iš vakarų, šiaurės vakarų ir ims pūsti dar stipriau plukdydamas dar šaltesnį orą. Dieną netgi bus truputį šalčiau nei naktį ir temperatūra svyruos tarp 1–4 laipsnių šilumos. 

„Po tokių nemalonių Velykų orų jau netrukus turėtų atkeliauti ir įsitvirtinti tikras pavasaris. Jau antradienį diena bus graži, saulėta ir rami. Temperatūra svyruos tarp 5–8 laipsnių šilumos“, – sakė sinoptikė.

Trečiadienį, praslinkus negausiam lietui, dieną šalį turėtų užplūsti jau gerokai šiltesni orai ir temperatūra kilti gali iki 12–14 laipsnių šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.