Lietuvoje

2018.03.30 16:41

Maskva atsako į diplomatų išsiuntimą: į URM pakviestas Lietuvos ambasadorius

BNS2018.03.30 16:41

Maskvai rengiantis atsakyti į trijų diplomatų išsiuntimą iš Lietuvos, į Rusijos užsienio reikalų ministeriją penktadienį buvo pakviestas ambasadorius Remigijus Motuzas.

„Galiu patvirtinti apie pakviestą ambasadorių“, – BNS sakė Lietuvos užsienio reikalų ministro atstovė Rasa Jakilaitienė.

Rusijos URM pranešė išsikvietusi visų diplomatus išsiuntusių šalių ambasadorius. Jiems bus įteiktos notos apie Maskvos atsakomąsias priemones.

Kelios dešimtys šalių šią savaitę pranešė iš viso išsiunčiančios apie 150 Rusijos diplomatų, taip jos siekia parodyti solidarumą Britanijai dėl buvusio dvigubo šnipo apnuodijimo.

Lietuva apie išsiunčiamus tris Rusijos diplomatus pranešė pirmadienį ir davė jiems savaitę išvykti iš šalies.

Anot Rusijos ambasadoriaus Lietuvoje Aleksandro Udalcovo, iš Lietuvos išsiunčiami du aukšto rango diplomatai ir gynybos atašė.

Londonas teigia, kad labai tikėtina, jog už kovo pradžioje įvykusį buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukros apnuodijimą yra atsakinga Rusija. Maskva tai neigia.

Lietuva šią savaitę taip pat papildė „juodąjį sąrašą“ dešimtimis Rusijos piliečių. Jame esantiems asmenims draudžiama atvykti į šalį. 

Į vadinamąjį Magnitskio sąrašą papildomai įtrauktas 21 asmuo, dar 23 asmenims uždrausta atvykti į Lietuvą dėl grėsmių nacionaliniam saugumui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt